Daniel (14) zachránil při nehodě krvácejícího chlapečka (7): Pomáhal i kamarádce

Autor: ČTK ljš - 
23. února 2017
20:48

Je mu teprve čtrnáct a už je hrdina! Daniel Donoval z Havířova pomohl zraněným při vážné dopravní nehodě. Poskytl jim první pomoc a zavolal záchranáře. Ve čtvrtek za to získal ocenění Gentleman silnic, které od roku 2004 uděluje policie a Česká pojišťovna. Mladík přiznal, že byl hodně nervózní. „Věděl jsem ale, že musím pomoci, tak jsem se na to soustředil,“ řekl.

Mladík se spolu s kamarádkou loni v srpnu stal v Havířově svědkem dopravní nehody, při které jeden vůz nedal přednost druhému. V něm utrpěli čtyři lidé ve věku od sedmi do 28 let zranění různého rozsahu. Mezi zraněnými byla i Donovalova spolužačka Zdeňka, která jej na ocenění určené lidem pomáhajícím u dopravních nehod nominovala. „Daniel nám hodně pomohl. Byli jsme všichni v šoku,“ uvedla čtrnáctiletá dívka.

„Viděl jsem, co se stalo. Hned jsem šel k nehodě. Ze školy jsem něco o první pomoci věděl,“ řekl Donoval. Řidič nabouraného vozu byl podle něj značně otřesený, nedařilo se mu vytočit číslo záchranné služby. „Tak jsem mu telefon vzal a sanitku přivolal,“ uvedl hoch. Pak se staral hlavně o krvácejícího sedmiletého chlapce. „Po celou dobu jsem na něj mluvil, než přijela rychlá pomoc, a utěšoval jsem i Zdeňku, která byla také zraněná a v šoku,“ popsal Donoval událost.

„Význam jména Daniel je odvážný a moudrý. Daniel se přesně tak zachoval. Odvážně a moudře. Věřím, že tyto vlastnosti bude uplatňovat v životě i nadále,“ řekla náměstkyně havířovského primátora Alena Zedníková, která se dnešního předání ocenění zúčastnila.

Projekt Gentleman silnic vznikl s cílem motivovat řidiče k tomu, aby si na silnici pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Ocenění dosud převzalo 123 lidí, jen tři z nich byli mladší patnácti let.

vosavopruz ( 23. února 2017 21:46 )

 je to borec,Zemanova mládež

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud