Mladík dal dívce na diskotéce v Citově extázi, ta zkolabovala: Hrozí mu 5 let

Mladík je stíhán za podání extáze v Citově, dívka zkolabovala. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK ljš - 
3. 2. 2017
11:11

Až pětileté vězení hrozí třiadvacetiletému muži, který loni v září dal o dva roky mladší dívce na diskotéce v Citově na Přerovsku extázi. Žena po požití látky zkolabovala a skončila v nemocnici. Její experiment s psychotropními látkami se obešel bez dalších zdravotních následků. Podobný případ, ale s těžšími následky, se stal v tanečním klubu ve Frýdku-Místku.

„V polovině září loňského roku byl uvedený muž na diskotéce v obci Citov, kde dal o dva roky mladší ženě polovinu tablety. Poškozená začala mít po jejím požití zdravotní problémy a po nějaké době zkolabovala. Nakonec skončila v rukou zdravotníků, kteří ji převezli do přerovské nemocnice, kde zůstala několik hodin hospitalizována na pozorování,“ uvedla policejní mluvčí. Mladíka ve středu kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

Podobný případ se stal v dubnu 2015 v jednom z frýdecko-místeckých tanečních klubů. Extázi si tam vzala dvacetiletá dívka, šlo o drogu v modifikované a mnohem silnější variantě. Krátce na to začala mít problémy. Začaly jí selhávat orgány a zkolabovala. Dívka musela být resuscitována a napojena na umělou plicní ventilaci. Dvojici mladíků, Janu Prorokovi a Pavlu Sekaninovi, za prodej tablet extáze se silným účinkem potvrdil tento týden v úterý olomoucký vrchní soud pětileté tresty. Hrozilo jim osm až 12 let vězení, způsobena byla totiž těžká újma na zdraví.

Doporučujeme
fotrpjotr ( 3. února 2017 12:45 )

Havlova generace.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud