Zahrál si s ním karty a pak ho ubodal: Soud poslal Poláka na 11 let do vězení

Zahrál si s ním karty a pak ho ubodal: Soud poslal Poláka na 11 let do vězení (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
31. 1. 2017
14:55

Soud v úterý potvrdil 11 let vězení polskému dělníkovi Sebastianu Krystianu Goliatovi, který loni ubodal na ubytovně v Novém Bydžově krajana po hraní karet. Goliat tvrdí, že před činem vypil tři až čtyři litry vína a na daný večer si vzpomíná jen útržkovitě. Zavražděného se prý bál, protože muž ho krátce předtím napadl a škrtil. Podle pravomocného rozsudku má pachatel uhradit pozůstalým zhruba 2,4 milionu korun, soud ho také vyhostil z Česka.

„Je to v zásadě jednoduchý případ s výjimkou toho, že před jednáním obžalovaného byl ještě jeden konflikt s poškozeným, nicméně ten konflikt odezněl. Důkazně nejsou žádné známky toho, že by měl obžalovaný z poškozeného strach. Naopak poškozenému říkal, že jej zabije,“ konstatoval předseda odvolacího senátu Michal Hodoušek.

Jedenatřicetiletý, do té doby netrestaný Goliat přicestoval do ČR loni v lednu na základě náborové kampaně pro dělníky. Už poslední lednovou noc ale spáchal trestný čin. Odpoledne se s kolegy vrátili z mimořádné pracovní směny, nakoupili alkohol a hráli karty. O pět let mladší Polák, kterého Goliat později v noci smrtelně zranil, se pitky zprvu neúčastnil. Později se k pijákům přidal a vyprovokoval konflikt s Goliatem, kterého podle svědků udeřil do obličeje a rdousil tak dlouho, dokud krátce neztratil vědomí.

Po čase se oba muži střetli znovu, a tentokrát měl navrch Goliat – především kvůli tomu, že z kuchyňské linky sebral nůž. Svého soka bodl dvakrát velkou silou do hrudníku a odtáhl ho na chodbu, kde jej nechal bez pomoci vykrvácet. Nůž dal potom mrtvému do ruky, v bytě uklidil stopy zápasu a vypral své zakrvácené oblečení.

„Nejsem žádný vrah, nikomu jsem nic neudělal, šlo o nešťastnou náhodu. Chtěl jsem ho odvést ven z budovy, ale na chodbě mi vypadl z náručí. A že jsem tam všechno uklidil? Co jsem měl v té situaci dělat? Dostal jsem se do panického stavu, který jsem nikdy předtím neprožil,“ řekl dnes Goliat odvolacímu senátu. Zdůraznil, že výše stanovené náhrady pro příbuzné mrtvého je pro něj likvidační.

Doporučujeme
dietr ( 31. ledna 2017 21:10 )

všechny Poláky rozlezlé po světě bych deportoval zpět do Polska, aby mohli čelit ruské agresi, a nemuseli povolávat amíky, kteří se teď marně snaží nějakého rusáka aspoň spatřit.

tomik007 ( 31. ledna 2017 15:06 )

RUSKY MARIASH - podle ruske rulety

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud