Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Šokující zpověď jediné přeživší oběti: Jak jsem utekla sériovému vrahovi

Autor: lm - 
2. února 2017
19:59

Jennifer Asbenson byla unesena, když jí bylo 19 let. Sériový vrah Andrew Urdiales na ni namířil zbraň, strčil ji do kufru auta a chtěl ji odvézt na smrt. Dívce se ale podařilo vysvobodit a utéct. Po 24 letech prostřednictvím videozpovědi otevřeně popsala, jak se jí to povedlo.

Sériový vrah Andrew Urdiales (52) řádil v amerických státech Illinois, Indiana a Kalifornie v letech 1986–1996. Na svědomí má nejméně osm žen, které před smrtí znásilňoval a mučil. Nechybělo ale mnoho a mohlo jich být devět. Tehdy devatenáctileté Jennifer Asbenson se ale jako zázrakem podařilo utéct.

Mladá zdravotní sestřička Jennifer Asbenson se se sériovým vrahem poznala 28. září 1992. Dívka kupovala sladkosti pro své pacienty a ujel jí autobus do práce. Urdiales si všiml, že je dívka v nesnázích a nabídl jí odvoz. Jennifer ho zprvu odmítla, kvůli hrozícímu vyhazovu z práce nakonec ale svolila. Urdiales ji odvezl do práce na noční směnu a požádal o její telefonní číslo. Jennifer mu dala falešné a rozloučila se. Muž ale v šest ráno k nemocnici znovu přijel, aby ji vyzvedl.

„V té době jsem o sériových vrazích vůbec nic nevěděla. Vyrostla jsem bez elektřiny, tekoucí vody, televize a všeho podobného. Byla jsem velmi naivní,“ popsala, proč k muži do auta znovu nasedla. Urdiales ale mezitím zjistil, že mu dívka dala falešné číslo a za jízdy na ni udeřil. „Začal křičet, tahat mě za vlasy a nadávat mi. Řekl: ‚To nebylo tvoje číslo, zvedla to nějaká stará paní.‘ Chytl mi hlavu a praštil s ní o palubní desku,“ uvedla. A pak na ni vytáhl zbraň…

Sériový vrah dívku svázal a odvezl doprostřed pouště. Tam ji napadl a chtěl ji znásilnit. „Když jsem se mu podívala do očí, byly úplně černé. Pamatuji si, jak mi to připadalo, jako bych se koukala do očí ďábla.“ Znásilnění se mu ale nakonec nepovedlo, podle Jennifer ho totiž postihla „erektilní dysfunkce“.

Urdiales poté začal dívku mučit a škrtit. Jennifer se pokusila utéct, ale spadla. Vrah ji chytl za vlasy a táhl ji přes kameny a kaktusy zpět k autu. Pak ji hodil do kufru a vezl ji neznámo kam.

Jennifer tam v naprosté tmě bojovala o život téměř dvě hodiny, než se jí podařilo vysvobodit svázané ruce. Následně vytrhala čalounění kufru a našla západku, kterou si kufr zevnitř otevřela. Víko držela zlehka otevřené, dokud Urdiales nezpomalil, po čemž vyskočila a utekla. Vrah ji pronásledoval s mačetou v ruce, dívku ale naštěstí zachránili dva mariňáci, kteří náhodou jeli kolem.

Noční můra tím ale neskončila. Policisté Jennifer totiž její příhodě neuvěřili a nevěřila jí dokonce ani vlastní matka. Trvalo dalších pět let, než byl Urdiales zatčen. Mezitím stihl zabít další tři ženy. Od soudu si za vraždu tří žen v Indianě odnesl trest smrti, který mu byl ale po zákazu tohoto typu trestu změněn na doživotí bez možnosti předčasného propuštění. Urdialese ale čeká ještě tento rok soud v Kalifornii za vraždu zbylých pěti žen a tam je trest smrti stále možný…

tarzanzroduopic ( 1. října 2018 16:21 )

Proč tuhle zrůdu živit do konce života? Kvůli lidskosti? A jakou měl on se svými obětmi?! Takový člověk je nevyléčitelný, nenapravitelný a vysoce nebezpečný. Měli ho okamžitě zlikvidovat, nebo zavřít do jedné místnosti s pozůstalými jeho obětí...

vosavopruz ( 2. února 2017 20:39 )

 ten vrah vypadá jak Patrik Hezucký To je podoba

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud