Vážně popálený muž z Plzeňska: Vrtulník s ním do Prahy nedoletěl, musel „přestoupit“

 (Autor: ZZSHMP, Jakub Poláček)
Autor: ČTK - 
1. ledna 2017
10:19

Nejvážnější zranění silvestrovské noci utrpěl v Plzeňském kraji muž ze severního Plzeňska. Při neodborné manipulaci s hořlavinou utrpěl popáleniny na 50 procentech těla, vrtulník ho transportoval do Prahy. Celkem záchranná služba Plzeňského kraje vyjížděla v noci ke 114 různým případům, především úrazům, nehodám nebo napadením, řekl ČTK mluvčí plzeňských záchranářů Martin Brejcha.

„Čtyřiadvacetiletého muže transportoval vrtulník na specializované pracoviště v pražských Vinohradech. Kvůli husté mlze a velmi špatné viditelnosti musel navíc vrtulník přes veškerou snahu přistát už u dálnice na okraji Prahy. Zraněného si pak převzala pozemní jednotka pražských záchranářů,“ řekl Brejcha.

Kromě toho záchranáři v noci zasahovali u dvou úrazů při manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Devastující poranění ruky utrpěl pětašedesátiletý muž z Vejprnic, podobně dopadl i patnáctiletý chlapec z Plané.

„V rámci kraje byl tradičním problémem samozřejmě alkohol. Pod jeho vlivem si řada lidí způsobila zranění,“ doplnil Brejcha. Dále záchranáři řešili napadení v Plzni na Americké ulici, rvačku ve Stříbře a několik dopravních nehod.

aIIahakbar ( 1. ledna 2017 13:26 )

Ať chcípá v bolestech, pyroman.

zkratik ( 1. ledna 2017 12:20 )

....Při neodborné manipulaci s hořlavinou.... a copak chtěl ten "hodný chlapec" s tou hořlavinou dělat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud