Česká obchodní inspekce kontrolovala na mnoha místech uskladnění zábavní pyrotechniky, v pražských Malešicích a Modřanech přitom odhalila mnohonásobné překročení povoleného množství těchto předmětů.

„Ve čtvrtek naši inspektoři ve spolupráci s policií zjistili ve dvou případech nadměrné množství pyrotechnických výrobků v prostoru prodejny i příručním skladu. Jednalo se o kontrolu v provozovně v ulici Tiskařská v Praze 10, kde namísto povoleného množství 80 kg výbušných látek byly v provozovně nabízeny pyrotechnické výrobky s obsahem zhruba 500 kg čisté hmotnosti výbušné slože,“ prozradil redakci Blesk.cz mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich.

Ve druhém případě se inspektoři soustředili na prodejnu v Modřanské ulici v Praze 4. „Namísto povoleného množství 80 kg výbušných látek byly v této provozovně nabízeny pyrotechnické výrobky s obsahem cca 275 kg čisté hmotnosti složí (druh výbušniny – pozn. red.) a v příručním skladu namísto 300 kg se nacházelo celkem 750 kg čisté hmotnosti výbušné slože,“ uvádí k další kontrole mluvčí ČOI.

Inspekce podle něj vyzvala prodejce k okamžitému zjednání nápravy a povede s nimi správní řízení.

Od 1. listopadu do 30. prosince 2016 evidovali inspektoři 157 kontrol pyrotechniky, v 57 případech zjistili porušení zákona. Většinu kontrol provedli zaměstnanci ČOI v posledních dnech.