Nejčastějším důvodem výjezdů pražské záchranné služby při silvestrovských oslavách bývají komplikace spojené s nadměrnou konzumací alkoholu, mnohdy vedoucí až ke stavu bezvědomí. V řadě případů jde také o zranění způsobená zábavní pyrotechnikou a úrazy při pádech, opět pod vlivem alkoholu.

„Noční směnu pražské záchranky posílíme nejen na dispečinku pro příjem a zpracování tísňových výzev, ale o 45 % se zvýší počet výjezdových skupin, a to zejména v centru Prahy. Jako mobilní pracoviště a zázemí pro zdravotníky bude v horní části Václavského náměstí rozložen kamion Golem, další mobilní stanoviště záchranářů se budou nacházet na Můstku a Staroměstském náměstí,“ uvedl tiskový mluvčí pražských záchranářů Dominik Horn.

Očekávané zatížení, oproti běžnému provozu, pomohou pražské záchrance zvládnout také tři nestátní provozovatelé zdravotnické záchranné služby.

„Apelujeme na obyvatele a návštěvníky hlavního města Prahy. Nadměrná konzumace alkoholu může zapříčinit vážné zdravotní problémy a vést k úrazům s celoživotními následky. Buďte proto opatrní při manipulaci se zábavní pyrotechnikou a řiďte se návody k použití,“ dodal Dominik Horn.

Podívejte se na kamion Golem, který bude stát na Václavském náměstí:

Fotogalerie
3 fotografie