Řidička srazila dvě děti na přechodu: Chlapeček (8) je ve vážném stavu

Ilustrační foto  (Autor: Jitka Pecharová)
Autor: lm - 
30. prosince 2016
07:03

Dvě děti byly zraněny při čtvrteční dopravní nehodě v Šumperku. Řidička (42) je srazila na přechodu pro chodce. Jedno z dětí je po nehodě ve vážném stavu. Případem se zabývá policie.

K dopravní nehodě došlo krátce po patnácté hodině na přechodu u křižovatky ulic Žerotínova a Jesenická. Řidička (42) ve voze Škoda Fabia tu srazila osmiletého chlapce a pětiletou dívenku. „Ke srážce došlo ve velké rychlosti a děti dle získaných informací upadly na trávník několik metrů od střetu,“ informoval mluvčí krajské záchranky Zdeněk Hošák.

Na místo ihned vyrazila sanitka a vzlétl i vrtulník s posádkou letecké záchranné služby. „Chlapec utrpěl vážná zranění postihující více částí těla a ve vážném stavu byl po ošetření a stabilizaci přepraven na odd. urgentního příjmu FNOL. Dívenka utrpěla poranění v oblasti hlavy a po ošetření, zajištění a imobilizaci fixačními pomůckami byla přepravena k navazující péči do nemocnice v Šumperku,“ dodal mluvčí.

Dechová zkouška u řidičky vyloučila alkohol. Nehodou se nyní zabývají policisté.

zkratik ( 30. prosince 2016 19:50 )

Podle důvěryhodných informací jela řidička ve směru od nádraží na Bludov. Křižovatkou projela na červenou. Na přechodu srazila osmiletého hocha a pětiletou dívenku, které doprovázel jejich dědeček. Není vyloučeno, že vliv na nehodu mělo ostré slunce, které se v té době nacházelo nízko nad obzorem a zhoršovalo viditelnost.

bum-bec-bum ( 30. prosince 2016 18:41 )

Jdi ty, taky jezdím a zatím nic, ale ve městě čumím co se na ulici děje a netelefonuju, nehrabu se v tašce apod. A hlavně: k přechodu přijíždím hooodně opatrně. To mi do hlavy vtloukli v autoškole.

bum-bec-bum ( 30. prosince 2016 18:37 )

Si to najdi sám. Tady jde o nedodržování zákonů, takových hajzlům sebrat řidičák, k přechodu se nenajíždí 60 ani 50, ale nanejvýš 30, aby ubrzdil.

jetotak ( 30. prosince 2016 17:31 )

starypes:tomu se říká genderová frustrace

balika ( 30. prosince 2016 17:04 )

Sedmatřicetiletou chodkyni s dítětem v náručí srazilo ve čtvrtek na přechodu pro chodce v Kladně auto. Auto řídil chlap.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít