Vyhodil družku z okna, ta tvrdila, že skočila sama: Soud mu potvrdil tvrdý trest

Vyhodil družku z okna, ta tvrdila, že skočila sama: Soud mu potvrdil tvrdý trest.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
30. listopadu 2016
11:42

Za vyhození družky z okna bytu v Orlové na Karvinsku si jednadvacetiletý Daniel Fizer definitivně odpyká 12,5 let ve vězení. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského soudu, proti kterému se muž odvolal. Verdiktu nezabránila ani poškozená, která dnes u soudu změnila výpověď. I přes hrozbu stíhání za křivou výpověď tvrdila, že z okna vyskočila sama. Po pádu z pětimetrové výšky si vážně zranila nohu. Fizer, který byl již několikrát stíhán za násilné chování, si trest odpyká za pokus o vraždu a vydírání.

Muži hrozilo původně deset až 18 let. „Je třeba zohlednit násilnické sklony obžalovaného, povahu případu a také jeho postoj po spáchání činu. Trest v žádném případě není nepřiměřeně přísný,“ řekl ČTK mluvčí soudu Vladimír Lichnovský.

Případ se stal letos v lednu v prvním patře bytu, předcházela mu hádka kvůli údajné nevěře družky. Fizer v té chvíli držel na rukou jejich malou dceru a ženě podle obžaloby vyhrožoval, že to tak nenechá a zabije ji. Otevřel prý okno, donutil ji, aby si stoupla na parapet a pak do ní strčil. Žena spadla z pětimetrové výšky na zmrzlou zem, dopadla na nohy. Způsobila si komplikovanou zlomeninu holenní kosti. Podle soudu si nezpůsobila podstatně závažnější zranění nebo smrt jen šťastnou shodou okolností a díky tomu, že dopadla na nohy. Fizer poté žádal svědky, aby nevolali policii a družce vyhrožoval, aby řekla, že vypadla sama při mytí okna nebo ji po návratu z vězení zabije. Žena však poté okolnosti činu popsala.

Obhajoba dnes tvrdila, že se výrazně změnila důkazní situace a navrhla výslech poškozené, která prý nemluvila pravdu. Žena řekla, že vypovídala dříve křivě, prý ji k tomu donutil její otec. „Pan Fizer si myslel, že jsem ho podvedla. Hádali jsme se kvůli tomu. Šla jsem do pokoje, měla jsem strach, že mi něco udělá, udělala se mi tma před očima a skočila jsem z okna. Bylo to tak, že jsem seděla na parapetu a pak jsem se odžduchla,“ uvedla žena. Své prohlášení sepsala i u notáře, přiznala přitom, že na poplatek jí půjčila matka obžalovaného, která šla s ní.

Podle předsedy senátu však její dnešní výpověď nebyla překvapivá, označil ji přitom za týranou ženu. Poukázal přitom na to, že Fizer je osoba s násilnými sklony. „Kromě zranění, která utrpěla z pádu okna, utrpěla i starší zranění, které jí muž způsobil. Poškozená je týranou ženou. Přesto je nyní schopna jakéhosi sebeobětování za obžalovaného, stává se loutkou, která je ochotna vše obžalovanému prominout,“ uvedl soudce Vilém Ravek. Dodal, že svou roli sehrál i nátlak rodiny obžalovaného, která k dnešnímu jednání hromadně dorazila.

vosavopruz ( 30. listopadu 2016 14:37 )

5 metrů není žádná výška.Ano za napadení a ublížení na zdraví si zaslouží vězení,ale ne tolik let.

naidkavopruz ( 30. listopadu 2016 13:13 )

jaktože pokus o vraždu se trestá víc než vražda?!U jeho družky to přece odnesla jen noha. To prostě nepochopím.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud