Výbuch domu v Kladně: Hasiči našli v sutinách mrtvolu

Autor: ČTK, shp - 
13. 10. 2016
07:01

Ach ne! Hasiči v noci ze středy našli v Kladně mrtvého člověka v sutinách domu, který se ve středu zřítil zřejmě po výbuchu plynu. Naděje, že pohřešovaný explozi přežil, nadobro vyhasly. Jeden zraněný je v nemocnici. Dům byl po výbuchu zcela zdemolovaný, hasiči museli zajistit i sousední budovu.

Sutiny nejdříve začali odklízet ručně, poté zapojili i speciální sací bagr. Všechny práce se snažili provádět šetrně kvůli podezření, že je v sutinách pravděpodobně člověk. "Kolem 2:00 jsme našli na místě osobu, ale bohužel bez známek života," řekla ráno ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hasiči vyjížděli k výbuchu v kladenské části Kročehlavy ve středu před polednem. Na místě byl silně cítit plyn. Jednoho zraněného muže ošetřili záchranáři, poté ho převezli do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Později se podařilo ze zříceného domu dostat ven psa.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání a vyproštění osob ze sutin. Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud