Podvodník z Novojičínska vylákal od ženy přes 11 milionů: Prohrál je v automatech

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK ljš - 
21. září 2016
11:02

Policie obvinila z podvodu šestapadesátiletého muže z Novojičínska, který podle kriminalistů vylákal přes 11 milionů korun od pětačtyřicetileté ženy ze Zlína. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až deset let vězení, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Muž je ve vazební věznici.

Podle Javorkové vylákal od ženy peníze, téměř 1,5 milionu korun, v polovině roku 2011, když jí lhal a přesvědčil tak o ziskovém obchodu se dřevem a sliboval podíl na zisku z tohoto obchodu.

„Další opakované půjčky, při kterých sliboval, že peníze co nejdříve vrátí, zdůvodňoval, že potřebuje vyřešit úhrady již splatných předchozích půjček. Uváděl, že se mu pouze nevydařil jeho podnikatelský záměr, ale že chce dát vše do pořádku a celou záležitost vyřešit,“ uvedla Javorková.

Žena podle ní muži věřila, že ji nechce podvést, a doufala, že jí peníze skutečně vrátí, jak slibuje. Peníze muži předávala buď osobně, hotovostními vklady na účet, nebo bezhotovostními převody.

 

Žena si podle mluvčí kvůli tomu sama brala půjčky a úvěry, několikrát si půjčila peníze i od blízkých rodinných příslušníků, využívala finanční prostředky získané zastavením rodinného majetku a také podle Javorkové neoprávněně využívala svěřené finanční prostředky klientů z jejího podnikání. „Z tohoto důvodu je proti ženě vedeno trestní stíhání pro zpronevěru v řádech milionů korun,“ doplnila Javorková.

Kriminalisté muže zadrželi a obvinili po půlročním prověřování minulý týden. Obviněný podle Javorkové část půjčených peněz prohrál v automatech a část použil na splacení dluhů. Za obdobnou trestnou činnost už byl v minulosti opakovaně trestán.

moiaza ( 21. září 2016 14:22 )

Kdyby blbost kvetla, byla by bába samý květ. Jak říkal Miloš Kopecký.

santikxauz ( 21. září 2016 13:37 )

Proč tu není fotka té ženy?

pajato73 ( 21. září 2016 12:59 )

stale se divim, jak naivni a hloupe nektere zenske jsou... jeste ji zivot neponaucil.... jinak by vedela, jak v takove situaci reagovat.... ty jo, mne chybi slova

y1xcvbnm ( 21. září 2016 11:23 )

Nebyla ta dáma závislá na sexu??? Měli sem dát jeho fotku abychom viděli jak je neodolatelný. jak k těm milionům přišla?? asi lehce, že??

prycsnima ( 21. září 2016 11:15 )

 Lidská blbost nezná mezí.Bába byla naivní nána.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud