Rok od brutální loupeže v Horusicích policie dál tápe: Kdo najde vrahy dvou mužů?

Autor: dce, hra - 
17. 9. 2016
20:01

Je to již rok od brutální loupeže v Horusicích, při níž zemřeli dva napadení muži. A policie dál nezná gang pachatelů, kteří rodinnou firmu přepadli. Policisté vyslechli již zhruba pět set osob, speciální tým se i nadále schází, ale veškeré stopy byly zatím jen slepou uličkou…

Rodinnou firmu, která se zabývá výrobou součástek do historických motocyklů, přepadla skupina mužů ve večerních hodinách 16. září 2015. Vtrhli dovnitř s tyčemi v rukou, přes hlavu vyděšeným obyvatelům přehodili pokrývku, některé svázali a pak je bili hlava nehlava.

Gang ukradl finanční hotovost v řádu několika stovek tisíců korun. Na místě zůstalo sedm zraněných. Zakladatel firmy František H. a jeho švagr Jaromír v nemocnici po několika dnech zemřeli.

„Na objasnění této vraždy pracuje neustále tým kriminalistů, který se pravidelně schází, vyhodnocuje dosavadní úkony a stanovuje další postup. Kriminalisté během roku vyšetřování ztotožnili a vyslechli zhruba pět set osob. Většinou šlo o řidiče projíždějících vozidel, ale také o místní osoby, pracovníky z okolí, klienty rodinné firmy apod. Kriminalisté a specialisté z laboratoří zajistili a zpracovali stovku stop,“ vysvětluje postup policie mluvčí Jiří Matzner.

Během roku policisté už několikrát doufali, že mají stopu, která by je mohla dovést k pachatelům. „Informace se však vždy po důkladném prověření ukázaly jako liché,“ prohlásil Matzner. Syn zavražděného Františka se domnívá, že firmu přepadl gang z východu.

Policisté znovu žádají o pomoc občany cestou hromadných sdělovacích prostředků, každý kdo by měl k tomuto případu jakékoliv informace, ať kontaktuje kriminalisty na známé telefonní lince 158,“ dodal mluvčí.

Doporučujeme
agfor ( 18. září 2016 11:00 )

Za to na silnicích nebo při mlácení demonstrantů nikdy netápou. Policajt má vždycky pravdu, i kdyby tě měl umlátit. 

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud