Rodiče z Jihlavska se vyměnili za jízdy: V autě vezli malé děti

Ilustrační foto
Autor: ljš - 
14. 9. 2016
17:27

Tatínek neměl za volantem co dělat, a když si všiml policistů, musela ho vystřídat maminka! Výměnu ale povedení rodiče z Jihlavska provedli za jízdy. Ohrozili tak své dvě malé dcerky, které vezli na zadním sedadle.

Policisté si vozidla Fiat Ducato všimli na dálničním přivaděči ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod. Upoutal je řidič, který nebyl připoutaný, a auto se proto rozhodli o kousek dál před nájezdem na dálnici D1 zastavit.

Při kontrole je ale čekalo překvapení. „Z muže-řidiče se od zpozorování hlídkou až do doby zastavení stala žena-řidička, přičemž automobil nikde nezastavil. Vysvětlení této „záhady“ bylo velmi jednoduché. Devětadvacetiletý řidič z Jihlavska má vyslovený platný zákaz řízení, a když zpozoroval policejní hlídku, tak se při jízdě vyměnil za volantem vozu s jeho šestadvacetiletou přítelkyní,“ vysvětlil policejní mluvčí Tomáš Procházka.

Nebezpečné výměny se rodiče dopustili i přesto, že s nimi ve vozidle cestovaly i jejich velmi malé dcery. „Celá tato záměna skončila tím, že je muž podezřelý ze spáchání přestupku a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a žena při svém krátkém řízení také stihla spáchat přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, za který dostane sankci v souladu se zákonem,“ dodal mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud