Pozvali ho na štědrovečerní večeři, on je ubil: Bezdomovec z Frýdku-Místku si odsedí 21 let

Zabil na Štědrý večer dva bezdomovce ve Frýdku: Chci trest smrti!  (Autor: Karel Janeček)
Autor: ČTK ljš - 
30. srpna 2016
12:39

Výjimečný trest v délce 21 let udělil ostravský krajský soud jednašedesátiletému bezdomovci Jindřichovi Malyszovi za dvojnásobnou vraždu. Muž ubil další dva bezdomovce loni na Štědrý den u bunkru na okraji Frýdku-Místku. Rozsudek padl minulý týden v pátek.

„Státní zástupce se odvolání vzdal, obžalovaný si ponechal lhůtu pro podání odvolání,“ uvedla mluvčí soudu Lucie Olšarová.

 

Malysz sice u soudu nevypovídal, dříve se ale při výslechu na policii přiznal. Uvedl, že zabíjel v opilosti, těsně po štědrovečerní večeři, na kterou ho jeho oběti pozvaly. Hostitele a jeho partnerku ubil brutálním způsobem dřevěnou tyčí. Oběma způsobil těžké zranění mozku. „Jsem vrah. Neumím s tím spát. Zabil jsem dva lidi. Chci trest smrti,“ řekl při výslechu. Podle státního zástupce není úplně jasný motiv útoku. Za vším podle něj byl alkohol a fakt, že obžalovaný má po jeho konzumaci sklony k agresivitě.

 

To se projevilo i loni na Štědrý den. Malysz od rána popíjel víno. Pil s kamarády a pak s párem jiných bezdomovců ve věku 48 a 50 let. Potkal je u obchodu a žena jej pozvala na štědrovečerní večeři. Pár bydlel v opuštěném betonovém bunkru. Tam se všichni tři vydali. Pili alkohol, žena připravovala večeři. Po jídle pili dál a nakonec se mezi muži vyostřil konflikt. Malysz tvrdí, že z hostitele dostal strach. Chtěl utéct.

 

„Něco se mi nelíbilo. Nevím přesně co. Jeho hlas zněl divně,“ řekl. Podle stop zajištěných na místě oba obyvatele bunkru brutálně napadl dřevěnou tyčí. Způsobil jim především rozsáhlá poranění mozku. Muži například na čtyřech místech prorazil lebku. Podle znalců oběti zemřely několik minut po útoku. Malysz pak odešel a vrátil se do opuštěných stájí, kde přebýval. Policie jej zadržela po několika dnech. „Jednal jsem impulzivně. Už jsem byl vzteklý. Pak si nic nepamatuji. Jen že jsem je mlátil. Ani nevím kam všude,“ dodal obžalovaný.

 

 

agfor ( 30. srpna 2016 18:26 )

 Tak Jindra už má o večeře postaráno.

tomik007 ( 30. srpna 2016 17:03 )

Myslel si ze maj zabijaczku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud