Za ubití dcery si odsedí 10 let: Krkavčí matka se stížností neuspěla

Ilustrační foto
Autor: ČTK, ljš - 
2. 6. 2016
11:07

Za ubití roční dcery si mladá žena z Frýdecko-Místecka odpyká deset let ve vězení. Její stížnost odmítl Ústavní soud. Na dcerku podle pravomocného verdiktu zaútočila v afektu 5. prosince 2013 v obci Sedliště. O tři dny později dítě zemřelo v nemocnici, lékaři už holčičku nedokázali zachránit.

V ústavní stížnosti obhajoba uvedla, že soudní řízení nebylo spravedlivé a že soudy prováděly jen důkazy svědčící v neprospěch mladé matky. Podle obhajoby se také neprokázalo, že se násilí na dítěti dopustila právě jeho matka.

Žena se domnívá, že si soudy udělaly úsudek o její vině ještě před pravomocným skončením věci a důkazy hodnotily nevyváženě, neobjektivně.

 

Justice ale podle ústavních soudců v kauze nechybovala. „Svá skutková zjištění a na ně navazující závěr o vině stěžovatelky soudy opřely o ucelený řetězec logicky na sebe navazujících nepřímých důkazů, přičemž své úvahy stran hodnocení těchto důkazů přesvědčivě a zevrubně odůvodnily,“ stojí v usnesení.

Matka podle rozsudku dceru netýrala dlouhodobě. Spíše k ní neměla vztah a neměla ani zájem se o dítě starat. V osudný den mladá žena podle verdiktu nezvládla roli matky a zřejmě v návalu vzteku dceru udeřila do hlavičky a pravděpodobně s ní pak i několikrát uhodila o zeď.

Doporučujeme
ejvm1712 ( 2. června 2016 12:37 )

Taková ♦ by měla dostat 25 let nebo doživotí.

marianskelazne ( 2. června 2016 12:27 )

tak malo??? a za pulku je venku..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud