Chodil s holkou, která se mu líbila, tak se ho pokusil zabít: Soud mu dal 10 let natvrdo!

Autor: ČTK - 
4. března 2016
12:17

Za vydírání a pokus vraždy sedmnáctiletého mladíka v Olomouci potrestal dnes olomoucký krajský soud studenta práv Martina S. 10,5 lety vězení. Třiadvacetiletý muž svou oběť podle rozsudku škrtil kabelem od notebooku, mladík při útoku upadl do bezvědomí. Důvodem byla snaha jej donutit, aby ukončil svůj vztah s dívkou, která se Martinu S. líbila. Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal.

Studentovi hrozilo deset až 18 let, soud jej potrestal za dva trestné činy. „Pohybujeme se velmi výrazně na spodní hranici trestní sazby. Zohlednili jsme motivaci obžalovaného, stav, ve kterém se nacházel, a bezúhonnost. Podmínky pro uložení trestu pod spodní hranicí jsme však neshledali,“ uvedl předseda senátu Vladimír Hendrych.

Muž se k napadení doznal, tvrdil však, že mladíka škrtil kabelem, který našel, čemuž soud nevěřil. Podle něj však nešlo o pokus vraždy s rozmyslem, za což by mu hrozil přísnější trest. Brašnu s notebookem, odkud kabel podle soudu vzal, nosil totiž u sebe. „Napadení bylo výsledkem situačního vývoje, neunesl situaci, ale to jsou věci, které ho nemohou zbavit trestní odpovědnosti,“ řekl soudce. Poukázal na to, že mladík mohl kvůli dušení zemřít.

Vysokoškolský student na svého soka zaútočil loni v červnu v olomoucké části Droždín. Nejprve mu vyhrožoval, že když dívku nenechá, zabije ho. Mladík s tím nesouhlasil, Martin S. jej povalil na záda, klekl na něj a kabel mu obtočil kolem krku. Škrtil jej tak dlouho, dokud neupadl do bezvědomí. „Držel jsem ho deset, 15 sekund, když začal modrat, uvědomil jsem si, co dělám, a pustil jsem to,“ řekl policistům Martin S.

Vypověděl, že po útoku zpanikařil a odešel, co se stalo, si prý uvědomil až doma. Na místo se chtěl vrátit, ale nedokázal to, nakonec si pro něj přišli policisté. „Nechtěl jsem ho usmrtit, chtěl jsem ho jen postrašit,“ vypověděl Smékal. Napadeného odvezli záchranáři do nemocnice, útok na něm zanechal i psychické následky.

Soud muže zařadil do nejpřísnějšího typu věznice se zvýšenou ostrahou. Obžalovanému navíc uložil, aby poškozenému zaplatil odškodné 300 000 korun.

kdoasi ( 4. března 2016 14:55 )

Se mi líbí,jak je všude v článku uvedeno Martin S. a na konci profláknou jeho jméno

jukon ( 4. března 2016 14:28 )

Proč ho teď 10 let živit, vzít kabel od noťase a trochu ho přidusit. Co ještě neumi , se v base za tu polovinu než ho pustí za dobré chování nauči. Máme jich málo na živení !

moiaza ( 4. března 2016 13:51 )

 Jakou cenu má dnes lidský život pro podobné stvůry? Zapíchnout někoho jako kralíka. Kde se to v těch hyenách bere?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud