Syn odsouzený za pokus o vraždu, otec korupčník? V kauze Nečesaného staršího policie stíhá další 2 lidi

Autor: ČTK - 
2. 8. 2016
08:40

V případu údajné korupce spojené s ředitelem liberecké nemocnice Luďka Nečesaného začala policie stíhat další dvě osoby. Podle informací serveru Lidovky.cz jde o osoby ze zdravotnických firem, od kterých měl Nečesaný inkasovat peníze.

Nově jsme zahájili trestní stíhání dalších dvou osob, jejich jednání je kvalifikováno jako zločin podplacení,“ řekl serveru dozorující státní zástupce Lukáš Otipka. Hrozí jim až šest let vězení.

Obvinění z přijímání úplatků si Nečesaný vyslechl loni v červnu. Spolu s ním začala policie stíhat i jeho manželku Šárku, a to pro legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Případ souvisí s údajným předražením zdravotnických zakázek za vybavení kardiocentra a traumacentra v liberecké nemocnici za 239 milionů korun. Týká se zakázek z let 2008 až 2009. Modernizace oddělení měla být předražena o 24 milionů. Na základě účelově fakturovaných služeb měla společnost Sarmed, kterou v tu dobu vedla právě Nečesaného manželka Šárka, inkasovat peníze. Podle policie šlo o úplatky.

Nečesaný od počátku obvinění odmítá. Poukazoval i na to, že policie dosud neobvinila nikoho, kdo by mu měl dát úplatek. O obvinění dalších osob nic neví. „Po roce a čtvrt už je to ale docela na místě. Doposud mi nikdo nekonkretizoval, co jsem měl provést, natož s kým. Jestli se toto z nového obvinění dozvím, tak se na to velmi těším,“ uvedl pro server Nečesaný.

Jeho syn Lukáš Nečesaný byl nepravomocně odsouzen ke 13 letům vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Otec se snaží rozsudek všemi prostředky zvrátit.

Syn Nečesaného je aktuálně odsouzený za pokus o vraždu:

Doporučujeme
jjusa ( 4. srpna 2016 14:33 )

Připadá mi že vám vadí vlivný a prachatý otec,než co udělal jeho syn,protože s Kramným se to nedá vůbec přirovnat.Jestli ji chtěl zabít nebo jen ublížit je vedlejší,oběť žije a to je hlavní!Monika s Klárkou možnost žít neměly!!!

necesany ( 3. srpna 2016 11:58 )

...a co jako ?

necesany ( 3. srpna 2016 11:55 )

...myslíš ? Ale špatně !

marlen52 ( 2. srpna 2016 17:43 )

 to je rodinka asi se sejdou všichni v base

sores ( 2. srpna 2016 12:30 )

Oba pěkný mužský a takový grázlové! Pokud tedy synek zabíjel, toť otázka,že.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud