Zfetovaný mladík z Domažlic považoval policisty za ruskou mafii a ohrožoval je nožem

Pořádný poprask způsobil zfetovaný mladík v Domažlicích. Nejprve zavolal policisty, protože se bál o svůj život, pak je ale pokládal za falešné a myslel si, že ho jde zabít ruská mafie. Zpacifikovat ho policisté museli s pomocí služebního psa.
Čtyřiadvacetiletý muž z Domažlic volal na tísňovou linku policie v sobotu před druhou ranní. Žádal o pomoc, protože se bál, že ho někdo zabije. Policisté dorazili na místo, ale mladík už se jim nehlásil, museli s ním mluvit dál přes mobilní telefon.
„Muž se stále obával o svůj život, uváděl, že po něm již v bytě stříleli, že bytový dům je plný ostřelovačů, a proto nemůže policistům otevřít svůj byt. Po několikaminutovém rozhovoru mladík souhlasil, že policistům hodí klíče od bytu oknem. Policisté došli až před byt oznamovatele, který odmítal dveře otevřít s tím, že policisty podezírá, že jsou falešní a zkorumpovaní a že byli posláni, aby jej zabili,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Na policisty muž křičel, že se vrátil z bojů z Ruska a že se ho snaží zabít mafie. I hodinu po začátku vyjednávání řval, že je připraven zemřít pro svoji věc, že se stane hrdinou a že všechny pobodá nožem.
Policisté se nakonec rozhodli vejít do bytu, protože netušili, zda nejsou uvnitř další osoby, které by mladík mohl ohrozit na životě.
„Policistům se podařilo odemknout i dveře od bytu, ale muž se o dveře zapřel a stále nechtěl nikoho vpustit dovnitř. Policisté kopli do dveří a muže odstrčili. Měl na obličeji nasazenou bílou plastovou masku a v každé ruce držel kuchyňský nůž s dvaceticentimetrovým ostřím. Když rychlým krokem přistupoval k policistům, byl jako donucovací prostředek použit služební pes Wincek a mladík byl zajištěn,“ doplnila Brožová.
Test na drogy byl pozitivní na metamfetamin, zkoušce na alkohol se mladík nezvládl podrobit. Byl převezen na záchytku. Případ se šetří jako přestupek proti veřejnému pořádku.
Ta Havlova generace je nějaká divná.