V Krnově ubodal důchodkyni, pak zapálil její dům: Odsedí si 18 let

Autor: ljš, ČTK - 
29. června 2016
11:59

Za vraždu důchodkyně z Krnova si bezdomovec Karel Velička odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání před časem bez veřejného jednání odmítl Nejvyšší soud, nyní zpřístupnil odůvodnění. Podle pravomocného verdiktu Velička dům i s tělem oběti zapálil, aby zločin zamaskoval. Vinu popíral, svaloval ji na známého.

V dovolání obhajoba zdůraznila, že proti Veličkovi chybí přímé důkazy. Justice prý postavila verdikt jen na nepřímých důkazech a domněnkách, přičemž ignorovala řadu indicií, které mohly svědčit ve prospěch obžalovaného.

„Nejvyšší soud nezjistil žádný, natož extrémní rozpor mezi skutkovými zjištěními soudů obou stupňů a provedenými důkazy,“ stojí v usnesení. Jako poslední mimořádný opravný prostředek zbyla Veličkovi ústavní stížnost, zatím ji podle otevřených justičních databází nepodal.

Velička se do neobydleného domku v krnovské místní části Krásné Loučky vloupal v březnu 2014. Přespával tam několik dnů, pak ho vyrušila čtyřiasedmdesátiletá majitelka, která do domu chodila větrat. Podle obžaloby Velička bodl důchodkyni třikrát nožem do krku. Pak v domě založil požár za pomocí elektrického vařiče a látky.

Když domek hořel, zavolal Velička hasiče. Ze zvědavosti na místě zůstal. Veličkovi se podle soudu i státního zástupce sice podařilo požárem zkomplikovat vyšetřování vraždy, na druhou stranu policistům práci ulehčil, mimo jiné tím, že požár oznámil na tísňovou linku.

Na místě činu policisté komunikovali se všemi přihlížejícími, přičemž některá Veličkova vyjádření se jim zdála nelogická. Proto jej předvolali k podání vysvětlení a nakonec i usvědčili.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud