Kde se skrýval vrah z tramvaje č. 17? V chatě na Benešovsku
Tady se ukrýval vrah z tramvaje č. 17! Celé dva roky! Blesk našel chatu, kde žil Jan H. (63), obviněný ze zabití Danuše S. (†64). Lidé z okolí ho dobře znají. O tom, že je jejich soused zabiják, však neměli potuchy…
Hledali ho nejlepší kriminalisté Česka. Jan H. je ale »převezl«. Dva roky se nenápadně ukrýval ve své chatě v zapadlé osadě Vrabčí Brod na okraji Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Pouhých 30 kilometrů od Prahy!
Soused z nedaleké chaty znal Jana H. celý jeho život. „Jsem starší než on, vozil jsem ho dokonce v kočárku. Bydleli tady i jeho rodiče a prarodiče, on tu byl celoročně,“ řekl starší muž. Podle něj nic nenapovídalo tomu, že by Jan H. mohl vraždit.
„Byl takový divný, samotář, který vycházel, jen když šel na nákup. Ale nikdy nikomu neškodil, působil jako slušný chlap. Ví se tu ale, že jeho chata šla do dražby kvůli nějakým dluhům,“ řekl Blesku soused.
Vrah se po dvou letech skrývání sám přihlásil na policii v pražských Strašnicích. Důvod? Ve snech se mu prý zjevovala zavražděná žena. Znovu a znovu viděl, jak se na něj usmála chvíli před tím, než ji střelil do hlavy.
Na služebnu přinesl i pistoli, kterou Danuši S. (†64) v tramvaji číslo 17 zastřelil. Sousedům se však nesvěřil. „Ze dne na den zmizel, ani nebylo vidět, že by si bral nějaké věci. Nikomu nic neřekl. Mluvil jsem s jeho sestrou, ale ani ta neví, co se stalo,“ dodal soused.
Všechno nasvědčuje tomu, že si Jan H. svoji oběť vybral náhodou. Zastřelil ji 13. února 2014 v tramvaji číslo 17. Danuše S. do ní nastoupila na Palackého náměstí a na cestě z konečné stanice v Modřanech ji cestující našli zhroucenou na sedačce s průstřelem hlavy.
Všechno nějaký podivný