Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Policie dopadla lupiče, který zbil těhotnou v autobuse: Neútočil poprvé

Policisté dopadli muže, který zbil v MHD těhotnou ženu.
Policisté dopadli muže, který zbil v MHD těhotnou ženu.  (Autor: Policie ČR)
Autor: ljš - 
15. května 2016
13:59

Vybral si tu nejslabší oběť a zaútočil, už je ale v klepetech! Policie dopadla muže (33), který v autobuse pražské hromadné dopravy zbil a okradl těhotnou ženu. Vypátrali ho za pomoci veřejnosti i přesto, že si oholil hlavu.

Policisté grázla dopadli díky zveřejnění případu. „Kriminalistům se sešlo velké množství poznatků k muži, po kterém jsme na základě identikitu a popisu pátrali. Tyto poznatky směřovaly ke konkrétní osobě, kterou detektivové čtvrtého policejního obvodu zadrželi,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Při výslechu pak kriminalisté třiatřicetiletému muži sdělili obvinění ze spáchání trestného činu loupeže a podali podnět na jeho vzetí do vazby.

„Také zadali vypracování znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie. Mimo jiné je zajímá, jestli byl muž v době skutku příčetný a zdali není nebezpečný svému okolí,“ dodal Daněk. Ukázalo se, že muž neútočil poprvé. Podle policejní evidence má za sebou bohatou násilnou trestní minulost.

„Tímto děkujeme všem, kteří věnovali případu pozornost a přispěli tak k vypátrání muže,“ uvedl mluvčí.

Napadení se odehrálo v úterý ráno v autobuse linky 193. Muž na ženu zaútočil, protože mu nechtěla dát telefon. Tvrdil, že si ho chce půjčit, aby mohl zavolat matce. Pachatel těhotnou chytil za vlasy a pěstí ji bil zezadu do hlavy. Žena se mu po několika ranách vysmekla a utekla k řidiči, který otevřel dveře a nechal ji vystoupit.

Žena nahlásila napadení policii po vystoupení z autobusu, útočník v něm zůstal. Nikdo z cestujících se ženy při útoku nezastal, nepomohl jí ani nezavolal na policejní tísňovou linku. 

Video  Policisté dopadli muže, který zbil v MHD těhotnou ženu.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

salto ( 16. května 2016 09:05 )

Dnešní doba nahrává všem gaunerům, je více než pravděpodobné, že pokud by tu ženu chtěl někdo chránit a nedej Bože způsobil útočníkovi škrábanec na ruce, tak by to odskákal on. To je ta pravda a láska, daň za demokracii... Polistopadová morální devastace pomalu dosahuje vrcholu...

vendulka1234 ( 15. května 2016 21:27 )

no je dobře, že ho dopadli, člověk by neměl být lhostejný k druhým, obzvlášt když potřebujou pomoct...navíc tohle je řetěz, když pomůžete jednou se k Vám ta pomoc vrátí...je pravda, že žijeme v době, kdy se lidí bojí někomu pomoct aby se nedostali do problémů, protože všichni mají moc práv i útočníci, takže to je problém ovšem ne pomoc kvůli tomu druhému člověku a být netečený vůči životu druhých není řešení, takhle se člověk degraduje na takového paskvila co ubližuje těhotným.

mistr_yoda ( 15. května 2016 21:16 )

Ty máš akorát papíry na hlavu, kopecký.

tvujosudzmrde ( 15. května 2016 20:42 )

Já mám 9 tku u sebe také, jen bych si ho přál potkat... Furt vyhrožuje a furt nic. Je to srab!

Informator ( 15. května 2016 20:40 )

No mě bys mému psovi ublížil jen jednou a na místě tě zastřelim youdo slizkej, bez bouchacky nechodím nikdy!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání