Tragédie na ČVUT v Praze: Nadějný student Matouš (†25) se zabil při přípravě na státnice?

Autor: dce, idh - 
26. dubna 2016
13:04

Tragická událost postihla Fakultu informačních technologií na ČVUT v Praze v pondělí večer. Jeden z nejlepších studentů posledního ročníku zde zřejmě spáchal sebevraždu.

Matouš F. (†25) byl jedním z nejlepších studentů ve svém ročníku. Na ČVUT studoval v posledním ročníku Fakulty informačních technologií, připravoval se na státnice a psal diplomovou práci. Jenže včera se něco změnilo…

Jako ostatní studenti měl i Matouš přístup do učeben v budově v Thákurově ulici i mimo dobu vyučování. V pondělí si tedy vyšlápl do 13. patra a zavřel se v jedné z učeben. Podle všeho tam byl sám.

Video Z učebny ve 13. patře ČVUT vypadl muž: Sebevražda, nebo nešťastná náhoda? - Aktu.cz

K čemu přesně došlo v místnosti, to si můžeme jen domýšlet. V půl osmé večer byli na místo přivoláni policisté, kteří na rohu výškové budovy našli už jen bezvládné tělo mladého muže. V zemi po pádu zůstal hluboký otisk těla.

Studenti i učitelé prakticky vylučují, že by mladík vypadl z okna nešťastnou náhodou. Okno je ve výšce minimálně jednoho metru a před ním je široký parapet, který neumožňuje vyklonit se z okna. 

Jeden z místních zaměstnanců navíc Blesku prozradil, že z té samé budovy před deseti lety skočil asi šedesátiletý muž a před dvaceti lety starší uklízečka.

balika ( 26. dubna 2016 18:43 )

Duševních poruch v posledních letech přibývá v Čr geometrickou řadou.

balika ( 26. dubna 2016 18:37 )

Počet sebevražd v Česku roste. Blíží se k 2000 ročně!

frank51 ( 26. dubna 2016 18:30 )

Asi moc nadějný nebyl, když udělal takovou věc.

cmaralka7 ( 26. dubna 2016 17:30 )

Asi je zbytečné Ti něco vysvětlovat, že ano ? Vrah a sebevrah jsou dvě rozdílná slova víš. Vrah je někdo, kdo nechtěně připraví někoho o život a sebevrah připraví jen sebe..bohužel, odnese to pouze on. Nepiš hlouposti !

cmaralka7 ( 26. dubna 2016 17:28 )

Jasně, jenže každý má jinou psychiku a my tady o tom nevíme nic, tak bych nedělala soudy o tom, že by každý měl skákat z okna. Všichni nejsou stejní bohužel...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud