Zabil zloděje, který mu chtěl vykrást dům v Praze: Byla to sebeobrana, rozhodla policie

Autor: ČTK - 
31. 3. 2016
08:33

Policie odložila případ úmrtí muže, který loni v červnu zemřel poté, co se chtěl vloupat do stavby u rodinného domu v pražských Kobylisích. Při činu ho přistihl majitel, který muže pobodal. Policie případ vyhodnotila jako nutnou obranu, napsal dnes server iDnes.cz.

„Počátkem února bylo ukončeno prošetřování tohoto případu odložením, neboť se dle vyhodnocení shromážděného materiálu jednalo o nutnou obranu ze strany majitele nemovitosti,“ řekl serveru policejní mluvčí Tomáš Hulan. S tímto závěrem se podle něj ztotožnilo i příslušné státní zastupitelství.

Incident se podle dřívějších informací policie odehrál loni 4. června časně ráno. Majitel domu a zahrady v ulici U Školské zahrady, který byl už několikrát vykraden, zaregistroval prý nezvyklý pohyb na zahradě. Šel se podívat, co se děje. Na pozemku narazil na člověka, který tam neměl co dělat. Mezi muži se podle mluvčího strhla potyčka a majitel zloděje pobodal. Zraněním namístě podlehl.

cqv1b ( 31. března 2016 10:56 )

konečně nejsou chráněni kriminálníci, ale oběť

salto ( 31. března 2016 10:22 )

To by měla být naprostá samozřejmost

robin5 ( 31. března 2016 09:58 )

Snad to bude platit i v ostatních případech. Konečně dal soud za pravdu člověku, který brání sebe a svůj majetek. Přece není možné aby zloději věděli že je bude majitel vítat a pak se zavře nejlépe do prázdné komory, aby nerušil a snad nedej bože neměl nutkání dát zloději alespoň přes hubu.

marcelina007 ( 31. března 2016 09:27 )

Konečnějedno správné rozhodnutí v našem státě . A tak by to mělo být vždy.Zloděj si nesmí myslet, že může všechno, pokud porušuje zákon, musí nést v plné míře následky. Kdyby mě někdo napadl, vůbec v dané situaci nepřemýšlým, co je a není nutná či přiměřená sebeobrana, ale udělám vše, abych se útočníka zbavila a ochránila sama sebe i kdyby to mělo stát jeho život. Přece nebudu čekat, až zabije on mne.

starypes ( 31. března 2016 09:25 )

Tak je to spravne a tak to ma byť.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud