Guru Jára tvrdí: Mých seminářů se účastnili i soudci!

Autor: ČTK ljš - 
23. března 2016
12:41

Jaroslav Dobeš alias „guru Jára“, který je stíhaný jako uprchlý za znásilnění několika dívek na seminářích esoterické školy Poetrie, tvrdí, že se akcí účastnili i soudci zlínského soudu, a to zřejmě nejen jako posluchači. Právě zlínský soud Dobešovu kauzu řeší.

Mužovi právníci na dnešní konferenci výslovně zmínili předsedu soudu Tomáše Garguláka a soudkyni Evu Bučkovou. Dodali ale, že tyto informace pocházejí od klienta a nemají je stoprocentně ověřené. Důkazy včetně videonahrávek prý však viděli.

Zlínský soud Dobeše potrestal 10 lety vězení, jeho pobočnice Barbora Plášková dostala 9,5 roku. Olomoucký vrchní soud ale rozsudek zrušil, a ve Zlíně se proto bude rozhodovat znovu. 

Podle právníků Michala Krčmy a Petra Drapáka existuje důvodné podezření, že skupina několika navzájem propojených lidí i z oblasti justice, advokacie a pravděpodobně také policie nemá zájem na tom, aby v celé záležitosti vyšla najevo pravda.

„Například předseda Okresního soudu ve Zlíně JUDr. Gargulák a soudkyně téhož soudu JUDr. Bučková se mohli podílet na organizování této údajné trestné činnosti v rámci školy Poetrie, a rovněž tedy mohli zneužívat svou psychickou a sociální převahu nad osobami, které se nacházely v tísni, těžké životní situaci a vykazovaly znaky určité závislosti na autoritách,“ zmínili.

Dobešova spoluobviněná pomocnice Plášková jim prý řekla, že původní soudem ustanovená obhájkyně se akcí „guru Járy“ rovněž sama účastnila. Druhý ustanovený obhájce je údajně expartnerem soudkyně Bučkové. „My nikoho neobviňujeme. Klient si přál, abychom to takto prezentovali,“ upřesnil na dotazy novinářů Krčma, který chce konkrétní důkazy předložit až při hlavním líčení. Gargulák ani Bučková v Dobešově případu nerozhodovali.

Dobeš byl loni 15. května zadržen u filipínského města Dapa, od té doby se nachází v tamní vazbě. „V současné době se jedná o jeho případné deportaci z filipínského území,“ sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Upozornila, že tato fáze řízení je vnitrostátní záležitostí Filipín a české ministerstvo do ní nemůže zasahovat, protože Dobeš je v imigrační, nikoliv ve vydávací vazbě. Mezi Filipínami a ČR totiž neexistuje žádná mezinárodní smlouva o vydávání.

„Ministerstvo spravedlnosti se obrátilo na filipínskou stranu s dotazem na možnost vydání obviněného na základě takzvaného ujištění o vzájemnosti. Filipínská strana však sdělila, že tento postup není možný, neboť extradice osob z Filipín je možná pouze na základě mezinárodní smlouvy,“ uvedla mluvčí. Princip ujištění o vzájemnosti spočívá v tom, že si státy slíbí, že v obdobných případech budou při vydávání postupovat stejně.

Obžaloba uvádí, že zakladatel školy Poetrie Dobeš takzvaně „odháčkovával“ ženy a dívky sexuálním aktem. Tvrdil jim, že jejich problémy jsou způsobeny háčky, které v nich zanechali dřívější sexuální partneři a které jim prý znemožňují žít plnohodnotný život. Klientky školy však o této metodě nic nevěděly, většinou jim byla nabídnuta na konci seminářů, aniž tušily, jak probíhá. Podle obžaloby, která popisuje osm takových případů z let 2004 až 2007, se u dívek projevila posttraumatická stresová porucha. Celkem prý „odháčkováním“ prošlo dobrovolně či nedobrovolně zhruba 350 žen.

Dobeš na Filipínách zažádal o náboženský azyl. „Odháčkování“ označuje za tradiční tantrickou duchovní metodu, která je v některých zemích běžná.

Marty999 ( 18. ledna 2018 11:34 )

http://www.gurujaranagolgote.cz/2017/12/30/soudkyne-o-kravach/ Tato soudkyně vede případ Guru Jára. Už zde se nabízí otázka, zda je na svém místě????????? „Uklízím lidský odpad!“ vyjádřila se před časem na ze soudní síně uniklém hlasovém záznamu JUDr. Iveta Šperlichová, soudkyně Krajského soudu v Brně, s pobočkou ve Zlíně. Přidala i poněkud šokující informaci, že si přitom připadá (poněkud lidově) „…jako ženy v kravíně, které hovna uklízí.“ Není divu, že (neodvolatelná!) „prolidová“ paní soudkyně si pochvaluje, jak se krásně soudilo za komunistů. My se ale oprávněně ptáme: Proč právě této zjevně arogantní a sprosté paní soudkyni byla přidělena kauza Guru Járy a Barbory Pláškové?!? Mají snad být „…odklizeni jako lidský odpad“?! Jako „hovna“?! Mají se snad obžalovaní v senátu paní doktorky cítit jako lidské exkrementy?

pekaaaros ( 23. března 2016 13:01 )

a co, že se účastnili i soudci? To seš jako nějakej lepší? to je úplně jedno, kdo tam chodil. tendenci nechat se zblbnout mají všichni lidi světa. Nejen póvl z hospody s 7. třídami základky, jak si rozumbradové často ješitně nalhávají. Může to potkat kohokoliv. Soudce, právníky, doktory, učitele nevyjímaje. A když vidím svět kolem sebe, klidně i Europoslance nebo kancléřku Německa. Nikdo není chráněn před libovolnou formou zmanipulování.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud