Vážná nehoda v jižních Čechách: Dva lidé zemřeli, další dva jsou zranění

Autor: ČTK - 
4. března 2016
09:50

Při dnešní srážce dvou osobních aut a dodávky u Nové Hlíny na Jindřichohradecku zemřeli dva lidé. Další dva jsou zraněni. 

Silnice I/34 mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem byla v místě nehody, kde zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, uzavřena. ČTK to řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nehoda se stala asi 3 kilometry za Třeboní ve směru na Jindřichův Hradec u rybníku Vítek. „Řidič Peugeotu Boxer zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a vjel do protisměru. Tam se srazil s favoritem a následně dodávka narazila do nové Lady. Na místě zůstali dva mrtví, dva zraněné odvezl vrtulník,“ řekl policejní mluvčí Milan Bajcura. Policie silnici na několik hodin zcela uzavřela.

Doposud na silnicích v jižních Čechách zahynul jeden člověk. Začátkem února srazilo auto na Strakonicku šestačtyřicetiletého chodce, který zraněním podlehl.

moiaza ( 4. března 2016 11:13 )

 Policie varuje před rychlou jízdou na zledovatělých vozovkách. Jak můžou jezdit řidiči pomaleji, když strašně spěchají. A to ještě musí stihnout během řízení vyřídit spousty telefonátu, přečíst noviny, v kamiónech sledovat film který právě běží, číst dodací listy neboť normy jsou tvrdé. Odepsat na sms, pohladit spolucestující po kolinkách, nebo jen tak si dát nohy na palubní desku a spustit tempomat. Myslíte, že jsem se zbláznil, nebo si zde vymýšlím? Tak jste toho viděli na silnicích ještě hodně málo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud