Co se stane se 150 miliony? Íránce zapleteného do únosu Hanky a Tonči po propuštění zase sebrali

Autor: shp, vr - 
1. února 2016
18:07

Složil nejvyšší kauci v historii Česka. Přesto na svobodě příliš dlouho nepobyl. Íránec Shahram Abdullah Zadeh, zatčený za daňové úniky, složil kauci 150 milionů korun, jenže byl po propuštění znovu zatčen. Muže zapleteného do únosu Hanky a Tonči sebrali policisté na základě evropského zatykače.

Ten na cizince vydal Írán,“ prohlásila mluvčí jihomoravské policie Petra Ledabylová. Žádné další podrobnosti ale neuvedla. Co stálo opravdu za Zadehovým zatčením, se tak neví.

Vězeňská ostraha v Brně-Ivančicích ho odvezla zadním vchodem z bezpečnostních důvodů. Když ho vysadila v centru Brna, čekalo na něj jedno z nejnepříjemnějších překvapení jeho života.

Podle obžaloby Íránec s 15 lidmi připravil ČR na daních při obchodech s pohonnými hmotami o 2,5 miliardy korun. Daňové úniky vznikly podle policie od března 2012 do června 2013 při dovozu 409 milionů litrů pohonných hmot z Německa a Slovinska. Za to mu hrozí 13 let vězení.

Zadehovo jméno vešlo také ve známost poté, co v roce 2013 tvrdil, že má informace o tom, kde únosci drží v Pákistánu unesenou Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou.

Otázkou je, co se stane s rekordní kaucí. „Pokud neporušil žádnou podmínku, která mu byla uložena při přijetí, tak peníze budou vráceny,“ řekl Blesku advokát Jan Černý. Zajímavější by to bylo, kdyby se podařilo prokázat, že jsou peníze na kauci produktem trestné činnosti.

Pak by s nimi bylo nakládáno v souladu s trestním řádem jako s penězi, které může soud zabavit,“ uvažuje Černý. V případě, že by byl Zadeh odsouzen, mohla by se částka použít na náhradu škody – poškozeným je zde stát.

sores ( 4. února 2016 12:15 )

 když měl 150 mega na kauci kolika mega asi podělil soudce?! Nejméně jednou tolik,že. A to přeci soudcům stojí za to. I kdyby to na ně ruplo tak mají nadosmrti vystaráno, nemusí už pracovat! Prostě Česko je velký hnůj.

tymitaky ( 1. února 2016 20:33 )

Copak se ti nezdá?

tymitaky ( 1. února 2016 20:30 )

Jen aby to nebyli srbští hoši.

balika ( 1. února 2016 20:18 )

Plesku, našli se čeští hoši, co zmizeli v údolí Bikaá.

plysovykozisek ( 1. února 2016 19:37 )

 Pizizubka a smrtka je opět na scéně příště jim mají dát pytel přes hlavu, když je fotí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud