Olomoucký řezník toužil zabít člověka: O vraždění si psal deník. Soud mu potvrdil 14 let

1. 2. 2016
15:46

Snil o tom, že zabije člověka! Nakonec se o to Petr Janeček (28), který v Ostravě pracoval jako řezník, skutečně pokusil. Patnáctkrát vrazil nůž do svého známého, kterému dlužil peníze. Olomoucký vrchní soud mu za to včera potvrdil čtrnáctiletý trest a po jeho odpykání pobyt v detenčním ústavu.

Vyučeného řezníka a uživatele LSD a pervitinu Janečka dlouhodobě pronásledovaly představy o smrti a o porážení lidí. V listopadu 2014 už touze vyzkoušet si, jaké to je, když zaboří nůž do člověka, nedokázal odolat. Pod záminkou, že mu nese dluh 700 korun, navštívil na ubytovně svého známého Miroslava K. Když se k němu chlapík otočil zády, stalo se z Janečka vraždící monstrum.

Oběť bodal hned dvěma kuchyňskými noži najednou. Dohromady mu je vrazil do zad, do krku a do boků čtrnáctkrát. Jeden z nožů dokonce v napadeném muži zalomil. Chlapík jen zázrakem přežil.

Řezník Janeček si o všech svých představách, pocitech i skutcích psal deník. V něm detailně popsal nejen všechny zrůdnosti, o kterých snil, ale i plán vraždy své tehdejší přítelkyně, kterou měl v úmyslu sprovodit ze světa, pokud by ho policisté po útoku na Miroslava K. nechytili.

Janeček se u soudu mimo jiné hájil tím, že byl ve špatném psychickém stavu. Pravdou je, že smrt ho v posledních letech doprovázela na každém kroku. V roce 2000 se mu zabila oblíbená sestřenice a v roce 2011 spáchala sebevraždu jeho matka. Když pak byl ve vazbě, spáchal sebevraždu i jeho bratr.

Přátelé a známí hodnotili u soudu Janečka jako milého, hodného, klidného a přátelského člověka. Znalci ovšem konstatovali, že jde o člověka se silnou poruchou osobnosti, egocentrika s velmi agresivními sklony.

U olomouckého vrchního soudu se včera řezník domáhal zrušení výroku o detenčním ústavu. „Prosím, jsem ochoten přijmout těch čtrnáct let kriminálu, ale ta detence je zbytečná,“ prohlásil Janeček. Vrchní soud však jeho odvolání zamítl a pravomocně potvrdil původní verdikt.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud