Lucku rodina pohřešovala deset dní. V úterý 5. ledna před večeří odešla z domu jen s mobilem v ruce a se slovy, že se za chvíli vrátí. Jenže nevrátila. Byla nalezena o deset dní později něco málo přes 2 kilometry od domu na místě zvaném na Skalkách, kousek od obytných domů.

Lidé nedokáží pochopit, jak ji zde mohli najít až po tak dlouhé době. Jenže jak říkají i městští policisté – „Není to tak jednoduché.“ Podle Krimi zpráv televize Prima byl dokonce poslední signál jejího mobilu zachycen právě na Skalkách!

„Místo nálezu bylo prohledáváno, dokonce i s vrtulníkem. To, že tam byla nalezena, neznamená, že tam byla celou dobu,“ komentovali neustávající kritiku strážníci z Nového Jičína. Terén místa konečného nálezu je ale natolik přehledný, že by si těla museli všimnout.

Že by dívku našli mnohem dřív, pokud na Skalkách opravdu ležela celou dobu, se shodují i pejskaři, kteří místo obcházejí i několikrát denně. „Chodím tudy každý den se psem, někdy i dvakrát, pes zaběhne i mezi stromy a já, abych natáhl procházku, se rozhlížím všemi směry a vím, že není možné, abych byl tak slepý, že bych nic neviděl,“ objevilo se na Facebooku.

Místní se na Facebooku také svěřují, že v místě viděli i podezřele se pohybující automobily: „No, v sobotu, jak jsem tam procházela, tak tam jezdil takový tmavošedý jeep, jelo to tím směrem k vrchu asi 3x, taky to bylo divný...,“ napsala jedna z místních. „Tam, jak stojí ten pohřebák, tak tam včera (ve čtvrtek, pozn. red.) stála modrá dodávka a jako by váhala a popojížděla tam a zpátky dušičky,“ psal další komentující.

Lucie si místo své smrti i vyfotila a fotku sdílela na Instagramu jen pár hodin před svým zmizením. Právě odsud je krásný výhled na celé město i se školou, kam Lucka chodila. Loučila se snad s městem tímto způsobem?

Fotogalerie
19 fotografií