Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Řidič smetl matku s kočárkem: Z místa nehody ujel!

Autor: Jiří Čada - 
10. prosince 2015
17:30

O zázraku mohou hovořit rodiče desetiměsíční Lucinky z Řečice na Žďársku. Matku s kočárkem na procházce ve středu krátce před sedmnáctou hodinou jen pár kroků od jejich domova srazil řidič (55) osobního automobilu. Ten pak z místa nehody ujel.

S šoférem Citroënu Xsara, který vyjel před obcí do protisměru, kde levým zpětným zrcátkem zachytil nejprve matku tlačící kočárek, se na místě pustil do křížku otec malé Lucinky, který oběma přispěchal na pomoc.

„Jednou rukou jsem telefonoval na policii a druhou jsem se ho snažil zadržet,“ líčil Blesku Josef B. situaci těsně po nehodě.

Do kočárku s miminkem řidič najel přední částí automobilu a odhodil ho do příkopu. Dítě jako zázrakem přežilo nezraněno. Žena utrpěla lehké zranění.

„Mumlal, ať ho pustím, že pil a že to vyřídíme bez policajtů,“ popisoval chování šoféra Josef B. Muž se mu vzápětí vytrhl a z místa ujel. „Stačil jsem si napsat jeho espézetku,“ dodal otec malé Lucinky. Ta prý proplakala celou noc a ve čtvrtek s maminkou byla na vyšetření u lékařky.

Blesku se řidiče Vlastimila T. podařilo vypátrat v sousední obci. S verzí otce miminka nesouhlasil. „Jo, zachytil jsem je, ale nic se jim nestalo. Já je vůbec neviděl,“ tvrdil muž, který Blesku dokonce ukázal i svůj automobil. Odmítá, že by před jízdou pil.

„Řidič poté, co jej policisté našli doma, bezdůvodně odmítl dechovou zkoušku, ale i odběr krve či moči na alkohol,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková, která rovněž potvrdila, že řidič podle výpovědi svědka vykazoval známky opilosti. Policisté mu proto zadrželi řidičský průkaz a v přestupkovém řízení mu nyní hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun.

„Co bych jim dýchal, když jsem nepil,“ divil se ještě druhý den řidič. „Musím se tam zajet podívat, abych to s nimi vyřídil,“ řekl Vlastimil T. při odchodu na adresu rodiny.

308win ( 14. prosince 2015 15:07 )

Vám asi taky chybí nějaké to kolečko že. Auto je zbraň takže úmyslný tr. čin pokusu dvojnásobné vraždy pod vlivem návykové látky.

lobotom ( 11. prosince 2015 00:01 )

Automaticky to mělo být kvalifikováno jako pokus o vraždu. Tohleto je výsměch spravedlnosti. Nějaká rádoby pokuta a nic. Přitom třeba za pouhé napsání dvou slov politicky nekorektního textu tady hrozí deset let vězení.

rodrigues ( 10. prosince 2015 20:03 )

Pominu-li, že ten zmetek zaslouží velmi tvrdý trest a doživotní zákaz usednutí do vozidla, byť jen coby spolujezdec, udivuje mě, že rodiče nechají plakat zraněné dítě celou noc a navštíví lékaře až ráno...a co policie, ta taky začala jednat až s rozbřeskem? To nedoporučili rodičům odborné vyšetření zraněného dítěte?

frank51 ( 10. prosince 2015 19:59 )

Kdyby je opravdu smetl, tak by nich moc nezůstalo. A na kočárku chybí jen kolečko. Třesky plesky v Blesku.

juuuhele ( 10. prosince 2015 18:34 )

To mě taky udivuje, jakto, že mu neudělali zkoušku, co je to za zákony. Je podezřelý, že zavinil nehodu, tak bez reptání.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud