Znalci z několika medicínských oborů dnes u soudu představili své doplněné posudky. "Podle mého názoru je mezi zákrokem policistů a úmrtím poškozeného přímá souvislost. Podle dostupných informací se u něj příznaky žádné choroby neprojevovaly. Není o čem diskutovat, kdyby k zákroku nedošlo, nezemřel by," řekl Jiří Hladík z Ústavu soudního lékařství. Rozhodující byl podle něj moment, kdy policisté Ľudovíta K. fixovali v poloze na břiše pomocí teleskopických obušků a zřejmě mu tak významně ztížili dýchání.

S tím, že šlo o kritický moment zásahu, souhlasil i Hladíkův kolega Jan Šturma. Zároveň uvedl, že i pro laika je prakticky nemožné nerozpoznat, kdyby Ľudovít K. při zásahu dostal epileptický záchvat. Právě epilepsii uvedli jako jednu z možných příčin úmrtí sokolovští lékaři Rudolf Macháček a Tereza Balcarová. "To, že by smrt poškozeného přímo způsobili policisté, je pouhá spekulace. Jen těžko můžeme usoudit, zda jejich zásah zapříčinil otok mozku. Stejně tak můžeme vytvořit celou řadu dalších hypotéz. Poškozený mohl například trpět srdeční chorobou," oponoval pražským znalcům Macháček. K teorii, že úmrtí Ľudovíta K. mohlo mít jinou příčinu, přispělo i podezření, že mohl brát anabolické steroidy.

Zřejmě poslední termín hlavního líčení stanovil soudce Milan Tomeš na 14. prosince. Pavel H. a Vítězslav N. se tak dozvědí rozsudek po více než tři a půl roce od události. Proti tehdy 33letému Romovi zasáhli v květnu 2012 poté, co se vydali řešit ohlášené výtržnictví a možné napadení. Ľudovít K., který byl v Kynšperku známý svým agresivním chováním, prý při zákroku nejprve projevoval téměř nadlidskou sílu. Poté ale zkolaboval a o dva dny později v nemocnici zemřel.