Podnikatelka zmizela před třemi měsíci. Co je nového v případu?

 • Autor: dce - 
  16. 10. 2015
  05:00

  Podnikatelka Jana Svobodová zmizela přesně před třemi měsíci. Policisté její zmizení vyšetřují jako trestný čin, ale do dnešního dne nemají žádné nové informace. Zařadí se tak Svobodová po bok nevyřešených zmizení?

 • 1.Jana Svobodová

  Po úspěšné podnikatelce bylo vyhlášeno pátrání již 16. července. Den předtím totiž nedorazila domů a nikomu z rodiny ani z kolegů se od té doby neozvala. Naposledy její vůz zachytily kamery poblíž Jihlavy na Vysočině. A měla ji sledovat dvě další auta! Policisté celou věc vyšetřují jako trestný čin – jde tedy o únos?

  „V současné době k případu nemáme žádné nové informace,“ sdělil Blesk.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

  Jana Svobodová zmizela v polovině července.Jana Svobodová zmizela v polovině července. | Policie ČR, archiv Blesku

 • 2.Jan Moťovský

  Majitel práv na soutěž Miss ČR zmizel již v roce 2008 při cestě z Prahy do Francie. Od té doby se po něm slehla zem a již několikrát se objevily zkazky o jeho smrti. Žádné se ale nepotvrdily.

  Technicky byl ale již podnikatel prohlášen za mrtvého. Do přiznání k vraždě Moťovského údajně policie nutila Michaela Švába. Bez těla ale není vražda...

  Majitel Miss ČR Jan Moťovský byl prohlášen za mrtvého.Majitel Miss ČR Jan Moťovský byl prohlášen za mrtvého. | Archiv Blesku

 • 3.Miroslav Kříž

  Jeden ze známých mužů českého sportu je pohřešován již od roku 2010. Zmizel po údajném únosu před restaurací Chagall's v květnu. Kříž byl III. místopředsedou Českomoravského fotbalového svazu a majoritním majitelem fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň a golfového klubu Plzeňský Golf Park. Navíc seděl v dozorčích radách nejméně 13 akciovek.

  Podle všeho měl Kříž ovšem ohromné dluhy, které nerad splácel. Na konci roku 2011 byl prohlášen za mrtvého.

  Pohřešovaný Miroslav KřížPohřešovaný Miroslav Kříž | archiv Blesku

 • 4.Lucie Hlavová

  Sportovní podnikatelku pohřešovalo Česko téměř dva týdny. Strach o mladou ženu měla rodina a přátelé stejně jako kolegové – je totiž generální sekretářkou asociace fotbalových hráčů.

  Lucie se nakonec sama přihlásila veřejnosti. Na svém Facebooku se všem, kteří si o ni dělali starosti, omlouvala. Blízký zdroj Blesku prozradil, že Lucie je labilní a byla i obětí šikany na pracovišti.

  Zmizelá Lucie Hlavová (vlevo) prý nezvládala tempo se svojí nadřízenou Markétou Haindlovou (vpravo).Zmizelá Lucie Hlavová (vlevo) prý nezvládala tempo se svojí nadřízenou Markétou Haindlovou (vpravo). | Foto: M. Rušinová, M. Sekanina

   

 • 5.Bohumil Budínský

  Bohumil Budínský se nevrátil z večerního plavání a běhu domů už v půlce července. Rodina našla v jeho kabele dopis na rozloučenou. „Byl podivný, stručný, strohý. Napsal vlastně jen to, že co mohl, to už dokázal a teď už by byl jen na obtíž,“ divila se manželka zmizelého.

  Až po třech měsících bylo poblíž Budínského bydliště nalezeno tělo ve značném stadiu rozkladu. Zda šlo opravdu o advokáta, zatím policisté nepotvrdili, ale podle oblečení a věcí, které měl u sebe, ho identifikovala jeho dcera. Policisté ho navíc vyřadili z pátračky.

  U Hradce Králové našli rozložené mužské tělo: Je to pohřešovaný Bohumil Budínský? (ilustrační foto)U Hradce Králové našli rozložené mužské tělo: Je to pohřešovaný Bohumil Budínský? (ilustrační foto) | archiv Blesku

   

 • 6.Švábův gang

  Gang únosců podnikatelů má na svědomí hned několik zmizení a dvě vraždy. Skupina začala operovat v roce 2011, kdy unesli českého milionáře a donutili ho převést jim na účet několik milionů. 

  Jeden z unesených podnikatelů zemřel na sklonku roku 2012 v poušti u Dubaje po dušení plastovou fólií a úderech kamenem do hlavy. Jeho tělo se dosud nenašlo. Druhého skupina zastřelila předloni v březnu v Itálii, kam ho převezla z francouzské Nice.

  Vůdce gangů Michael Šváb dostal od soudu doživotí, jeho kumpán Daniel Dimitrov 20 let, další tři obžalovaní čtyři až osm roků.

  Michael Šváb u soudu vypadal smířený se svým osudem.Michael Šváb u soudu vypadal smířený se svým osudem. | Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák

an.manchester ( 16. října 2015 08:55 )

 Bude mrtva nekde bud zakopana, Nebo v sudu, ap., unosci by davno chteli vykupne

frantacizek ( 16. října 2015 08:50 )

 kdo ví, v čem jela. Tyhle pražský dealerky člověk nikdy neprokoukne

simeone ( 16. října 2015 06:51 )

Bavil jsem se se dvouma chlapama, mluvili "rusky" a ptali se mě na pletivo. Tož včíl nevím, aby to nebylo pro tů děvčicu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud