Pětiletý chlapec se utopil v čističce v Blansku. Mohl někdo tragédii zabránit?

Čistírna odpadních vod v Blansku  (Autor: Blansko.cz)
Autor: ČTK - 
28. září 2015
09:33

Pětiletý chlapec se utopil v úterý odpoledne v Blansku v čističce odpadních vod. Z nádrže ho vytáhli hasiči, uvedl mluvčí jihomoravského sboru Petr Příkaský. Dítě předali do péče zdravotníků, ale už mu nebylo pomoci.

Na případ upozornila televize Nova. Podle ní si hrál chlapec na zahradě v dětském domečku před chatou rodičů v chatové oblasti nedaleko Blanska. Potom se ale vydal do blízkého areálu čistírny odpadních vod, kde spadl do jedné z nádrží. „Hasiči tuto nádrž prohledali a vytáhli jsme ho,“ doplnil Příkaský. Chlapec však nepřežil.

Na místě zasahoval i psycholog, který poskytoval péči rodině dítěte. Případem se zabývá policie. Podle televize jsou rodiče zdrcení, policisté však budou prověřovat, zda něco nezanedbali.

Vyšetřovatelé se budou zabývat i otázkou, jestli byl areál čističky dostatečně zabezpečený. Chlapec totiž prošel bez povšimnutí, a to přestože jsou všude kamery. "Samozřejmě, že není možný, aby prostě takový objekt byl přístupný kdykoliv a jakkoliv. To zabezpečené být musí, ale já jsem předpokládal, že to zabezpečené je. Je to oplocené, je tam brána a tak dále. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát," řekl televizi Nova místostarosta Blanska Jiří Crha. Vodárenská akciová společnost, která čističku provozuje, ale takové předčasné soudy odmítá.

jsemtady123 ( 29. září 2015 22:59 )

Chlapeček byl postižený, a rodiče se o něj starali jak nejlépe mohli. Ale on strašně rád utíkal. Kdykoliv mohl, kamkoliv mohl. Proto koupili zahradu, aby měl kam utíkat. Že přeleze plot nikdo nečekal. A rodiče - starají se i o druhé dítě - malou holčičku , taky musí vařit, chodit na wc, řešit úřady a pod.. Nejde mít dítě 24 hodin na očích.. Vy co tady soudíte - kolik dětí jste vychovali ? A jak intenzivně jste se o ně starali ? O víkendech a jen semtam, nebo vůbec ? Čistička nebyla zajištěná, byla otevřená, stejně jako jiné dny, kdy na to vedení čističky kašlalo. Neštěstí se dějí. Každému z nás, kdo se někdy staral o dítě 24 hodin denně, se někdy to dítě schovalo, uteklo, vysmeklo.... Ale u nás to nemělo takový fatální důsledek. Tyhle kecy co tady máte. sorry... Normální český hyenismus. Rodiče jsou zdrceni tím co se stalo, ale to co tady předvádíte vy. Z toho musí být hotoví ještě víc. A vy máte pocit, že jste něco vyřešili.

nojasne ( 28. září 2015 11:54 )

Dneska každej hledá chybu jinde jen ne u sebe. Spad jsem ze schodů ? Asi byly špatně navržené. Mám rakovinu plic ? Může za to výrobce cigaret. Neuhlídal jsem dítě ? Svět kolem má být absolutně bezpečný, kdo dopustil, že není ? Kdyby tam byl rybník nebo skály ? Taky by si stěžovali, že tam není plot a stálá ostraha ? Je mi jich líto, ale ostatní lidé mají dost jiných starostí, než řešit cizí průšvihy.

liskabystrouska ( 28. září 2015 11:01 )

souhlas

moravacka ( 28. září 2015 10:50 )

presne tohle jsem chtela napsat. Dnesni rodice na deti prinejmensim nedavaji pozor (slusne receno). Ja mela 3 a stale jsem je mela na ocich. Pak musi 'zasahovat' psycholog. Maly dvur a velky bic na ne

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud