Hlupák předstíral, že má zbraň: Policista ho zastřelil

Autor: bop - 
26. 9. 2015
16:42

Na počátku byl pokus koupit léky na výrobu drog. Konflikt mezi policistou z amerického Baltimoru a mladíkem Keithem McLeodem (†19) však skončil smrtí. Černošský muž nepochopitelně předstíral, že má zbraň. Když "tasil", policistovi nezbývalo nic jiného než vystřelit.

Zpočátku to nejspíš vypadalo na úplně banální incident. Mladík byl podezřelý z pokusu koupit si sirup proti kašli, často zneužívaný pro obsah alkoholu, bez toho, aniž by na něj měl recept od lékaře. Policista David Earomirski, který měl záležitost vyřešit, však na onen den nejspíš jen tak nezapomene.

Všechno se zvrtlo, když se mladík ke strážníkovi natočil bokem, jako když si něco bere zpoza zad, a pak kolem sebe začal mávat rukama. Podle policisty to vypadalo, že má zbraň. Nejspíš se pokoušel strážníka zastrašit, aby mohl z místa utéct. To se mu ale vůbec nevyplatilo - vyděšený muž pod tlakem neodhadl váhu nebezpečí a mladíka třikrát střelil. Chlapec zemřel během převozu do nemocnice.

Podle svědka Jamese Johnsona měl policista na chlapce křičet "Nedělej to!" a McLeod zase opakovaně volat na policistu "Já tě zabiju!", video ale neobsahuje zvukovou stopu.

Earomirski byl přeložen na administrativní pozici. Video ukazuje, že mladík vykročil proti strážníkovi a ten se tak mohl cítit v ohrožení. Faktem zůstává, že devatenáctiletý Keith u sebe žádnou zbraň neměl.

petrchpraha ( 26. září 2015 21:48 )

to měl mít tvuj fotr

fikusek11 ( 26. září 2015 21:43 )

Pro tebe zákaz rozmnožování.

mazelrozmazlenej ( 26. září 2015 19:32 )

V tom problém není,problém je v tom že díky chudobě a malé vzdělanosti je prostě víc černých zločinců.U nás jsou to zas cikáni.Chtějí dobře placenou práci,třeba ředitele nebo tak něco ale vzdělání namají ani základní

mikes15 ( 26. září 2015 18:51 )

Problém je, že černí policajti zas likvidujou bílé, ikdyž se o tom moc nepíše.

petrchpraha ( 26. září 2015 17:40 )

pro fízláka trest smrti

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud