Muž zneužil péči ve více než stovce nemocnic: Škoda je pět milionů!

Muže zadrželi na ambulanci klatovské nemocnice
Autor: ČTK ljš - 
27. 7. 2015
12:16

Neměl kde bydlet, tak se nechal přijmout v nemocnici. Devětapadesátiletý muž z Dobrušky oklamal lékaře ve více než stovce nemocnic po celém Česku, když předstíral srdeční potíže. Pojišťovně tak způsobil škodu ve výši pěti milionů korun.

„Policisté už muže obvinili z podvodu. Toho se dopouštěl v letech 2010 až 2014, kdy se nechal kvůli smyšleným srdečním potížím hospitalizovat ve více než stovce zdravotnických zařízení,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Obviněný muž bez stálého bydliště a příjmu si buď zavolal záchrannou službu či osobně dorazil do některé z nemocnic, kde ošetřujícím lékařům uváděl nepravdivé údaje nejen o svém zdravotním stavu, ale i o své aktuální situaci. „Častou legendou byly informace o tom, že je řidič kamionu nebo majitel autodopravy, jedoucí v kamionu jako spolujezdec,“ uvedla mluvčí. Když lékaři muži provedli základní vyšetření, propustili ho po několika dnech a on se přesunul do další nemocnice

Policisté případ vyšetřovali od března 2014, v polovině letošního července se podvodníka podařilo zadržet na ambulanci interního oddělení nemocnice v Klatovech. Muži, který skončil ve vazbě, hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení.

Doporučujeme
zauber ( 28. července 2015 16:03 )

Jelikož péče českaých kapitalistických nemocnic je natolik žalostná až ubohá, tak si troufám tvrdit, že tento muž nemohl de facto vůbec nic zneužít! Je nevinen!

yarda ( 27. července 2015 15:05 )

A co takhle zdravotní pojišťovna na jejíž vrub ty náklady byly? Nebylo jí to divné?

havran2 ( 27. července 2015 13:33 )

A KDO ZAPLATÍ ŠKODU ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud