Extremisté ze skupiny Síť revolučních buněk: Ničením policejních vozů se mstí za zásah

Autor: rc - 
15. 7. 2015
21:02

Ničivá pomsta. Extremistická Síť revolučních buněk se mstí Policii ČR za to, že jim v dubnu překazila útok na vlak s vojenským materiálem.

Plánovali útok na vlak, který vezl vojenský materiál. Na ničivou akci ale přišla policie a extremistické skupině, která nese název Síť revolučních buněk, překazila dlouho promyšlený plán.

Ještě ke všemu zatkla a obvinila tři lidi z příprav onoho útoku. Dva lidé byli obviněni z nepřekažení  činu a jeden z nedovoleného ozbrojování. Další čtyři lidi jsou ve vazbě.

Za překažení akce a dopadení členů se jim Síť rozhodla pomstít. Po zatčení členů skupina prohlásila, že se obvinění v třídní válce dostali do rukou nepřítele a jsou zajatci státu. Pak vůči jejich nepříteli – policii spustila odvetu.

Jejich cílem se staly hlavně policejní vozy. V Mostě koncem června shořela dvě auta. Další dvě hořela začátkem července v Praze. V tu dobu policie ještě nevěděla, že jde o extremistickou skupinu. „Jednalo se o úmyslná zapálení,“ řekl tehdy policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že prošetřují dvě možné verze. Náhodný vandalismus a organizované žhářství.

Poté síť na svém webu začala sdílet návod, jak účinně auta zapálit, a k útokům se přihlásila.

O extremistech se v dokumentech zmiňuje i ministerstvo vnitra. „I přes relativně vysoký počet útoků byla však Síť revolučních buněk poměrně izolovaným fenoménem, který si nezískal výraznější podporu ze strany anarchistického hnutí,” píše se ve zprávě. Ministerstvo také předpokládá, že útoky budou pokračovat.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud