Smrt si naplánovala, ale pohřeb ne: Co bude s tělem zneužívané Katky?
Biologická matka se jí zřekla, otec o ní neví. Od adoptivních rodičů Katka H. před třemi lety utekla, protože ji prý psychicky týrali a otec v dětství sexuálně zneužíval. Její babička, která byla jediným členem rodiny, který stál při ní, je už také mrtvá. Kdo tedy dívku, která ukončila svůj život ve stanici metra Anděl, pohřbí?
Katka o sebevraždě uvažovala dlouhé měsíce, kdy ji ničily deprese, vzpomínky na sexuální zneužívání a psychický teror a zřejmě také finanční problémy. O důvodech, které ji k zoufalému činu vedly, se dlouze rozepsala na svém blogu, kde také popsala, jak si sebevraždu naplánovala. O tom, co má být s jejím tělem potom, ale nepadlo jediné slovo.
Přála by si, aby ji pohřbili rodiče, na něž měla podle svého blogu tak hrůzné vzpomínky? A budou k tomu oni, kteří veškerá obvinění popírají a s adoptivní dcerou se v posledních letech nestýkali, vůbec ochotní?
Zatím není známo, jestli se Katčini rodiče o její ostatky přihlásili. Pokud ne, bude vypravení pohřbu zřejmě na pražském magistrátu. „Když se do 96 hodin nenajde nikdo, ať už z příbuzných, známých, nebo třeba i sousedů, kdo by pohřeb vybavil, zajišťuje ho obec, ve které daný člověk zemřel. Ta má za povinnost pohřeb zajistit, ale jakým způsobem to udělá, je už na úřadu. Náklady s pohřbem spojené se uplatňují v dědickém řízení,“ vysvětlil Blesk.cz Jan Hájek z představenstva Sdružení pohřebnictví v ČR.
Je zajímavé, že na rodinu se hází veškeré zlo, které Katku dohnalo až k sebevraždě a její údajně dobrá přítelkyně Alena G. musela vědět že Katka se chystá ukončit svůj život a nic neudělala. Nechala jí spáchat sebevraždu a teď jí vystrojila pohřeb s její oblíbenou hudbou a květinami a mluví o ní jak jí měla ráda a že patřila do její rodiny. Nechápu to.