Umírám, chtěl jsem si ještě užít svobody, tvrdí obhajoba uprchlého vězně Nováka

23. 4. 2015
11:27

V obavě z blížící se smrti chtěl napravit, co napáchal, a užít si trochu svobody, a proto se rozhodl utéct! U soudu však uprchlý vězeň Jan Novák žádnou velkou lítost nevzbudil a soudce mu k jeho dřívějšímu trestu připsal další dva roky.

"Krátce před útěkem se dozvěděl o nemoci, která může končit smrtí. Utekl proto, že si chtěl ještě užít pár týdnů svobody, a také napravit své předchozí chyby nebo se aspoň omluvit," řekl ve své závěrečné řeči obhájce.

Podle soudce ale nelze v případu najít jiné polehčující okolnosti, než byla jeho složitá životní situace. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu vyměřil dva roky vězení. Ty se mu přičtou k předchozímu desetiletému trestu, který má za loupeže. Při čtení rozsudku vězeň nehnul ani brvou.

Novák byl v Thomayerově nemocnici kvůli lékařskému vyšetření v souvislosti se závažným onemocněním, kterým trpí. Utekl tak, že vyskočil z okna pokoje ve druhém patře. V tu chvíli u něj nebyla eskorta, jeden z jejích členů totiž šel na toaletu a druhý telefonoval na chodbě.

Policie Nováka po několika týdnech dopadla u Kostelce nad Černými lesy, když jel v linkovém autobuse. U sebe měl kuchyňský nůž, při zatýkání ale nekladl odpor.

Vězňův útěk chtěl Obvodní soud pro Prahu 4 projednat již před měsícem, tehdy však konání hlavního líčení na poslední chvíli zabránil sám Novák, který se zřekl svého přiděleného právníka. Prohlásil, že advokát v baru napadl jeho přítelkyni, a že se navíc o jeho případ špatně stará. Právník to popřel.

Kvůli Novákovu útěku skončili ve svých funkcích šéf pankrácké věznice a ředitel odboru vězeňské stráže z generálního ředitelství Vězeňské služby.

beda88 ( 25. dubna 2015 19:06 )

Podle posledních zpráv rakovina ustoupila. tak co?

1912 ( 23. dubna 2015 18:39 )

1912 ( 23. dubna 2015 18:38 )

1912 ( 23. dubna 2015 18:38 )

miliardové loupeže nebyly potrestaný a gauneři si užívají a ten chudák a ještě nemocný ???

clarabella ( 23. dubna 2015 15:21 )

 Nechapu, proč by ho měli kvůli nemoci pouštět. Kdyby se nedopouštěl loupežných přepadení, nemusel trávit poslední měsíce života v kriminále.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud