Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Žárlivá vražedkyně: Zabila přítele, pět let utíkala a měnila podobu

Autor: oj - 
19. listopadu 2014
13:01

Chorobně žárlivou Alici K. pronásledovala myšlenka, že je jí o dvaadvacet let mladší přítel nevěrný. Kontrolovala mu telefon, najala si soukromého detektiva. Že jí neuteče za jinou, si nakonec pojistila vraždou. Sedmkrát ho střelila do zad. Soud ji o rok později poslal na 13 let do vězení. Od té doby ji nikdo neviděl. V přestrojení a pod cizí identitou se skrývala v zahraničí. Po pěti letech se ji policistům podařilo dopadnout.

Alice K. u soudu, který probíhal v roce 2008, tvrdila, že ji partner týral a šlo o sebeobranu. Soudce Bohuslav Horký však její výpověď odmítl jako jednoznačně účelovou. Obžalovaná prý litovala jen sama sebe a měla sklony k manipulování s okolím. Zmanipulovat se jí povedlo dlouholetou známou, která u soudu uvedla, že Alici K. partner skutečně týral.

Realita byla ovšem taková, že si vražedkyně najala detektiva, který přítele sledoval. Tolik se bála, že je jí partner nevěrný, že mu neustále volala. Musel jí dokonce k telefonu předávat lidi, se kterými zrovna byl, aby potvrdili, že se nestýká s jinou ženou.

Soudce ji poslal na 13 let do vězení. Tam už Alice K. nenastoupila. Žena původem z Maďarska se zřejmě ukrývala ve své vlasti. Proto na ni byl v roce 2009 vydán evropský zatýkací rozkaz.

„Policistům odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR se podařilo společně s kriminalisty 6. oddělení odboru obecné kriminality hlavního města Prahy zadržet mezinárodně hledanou ženu Alici K.,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia ČR Petra Strašilová.

V době zadržení měla Alice K. zcela jinou podobu a vystupovala i pod cizí identitou, proto její vypátrání bylo velmi náročné. Včera ji policisté předali v pankrácké věznici, kde si odpyká svůj trest.obluda.pb ( 19. listopadu 2014 23:30 )

Tak tam u toho pozdravuj ostatní kluky...

berlin71 ( 19. listopadu 2014 20:30 )

Jdu se vyhonit na zachod

berlin71 ( 19. listopadu 2014 20:26 )

Ja to teda prasknu jsem ten co pohladil Obamu

berlin71 ( 19. listopadu 2014 20:24 )

Bych ti vymr.dal ka.kac

berlin71 ( 19. listopadu 2014 20:23 )

 misto toho aby byla rada ze ji obcas mlady pero projede buchtu a zahreje ji semenem tak ho chudaka zhasne

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud