Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Sexuální sadista zavraždil 65letou prostitutku! Nelze ho léčit, řekla znalkyně

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ljš - 
3. října 2014
16:27

Svázal ji, mučil, škrtil psím vodítkem a nakonec ji zabil úderem do hlavy. Teprve pětadvacetiletý sexuální deviant Jan E. podle obžaloby zavraždil o čtyřicet let starší prostitutku (†65), u které si objednal sexuální služby. Podle znalců nelze jeho úchylku vyléčit.

K vraždě, kvůli které hrozí Janu E. doživotí, došlo před pěti lety v Brně. Pachatel oběť podle spisu v jejím bytě svázal, škrtil psím vodítkem a udeřil ji do hlavy. Oběť zemřela na zhmoždění mozku. Mladík přiznal, že byl klientem prostitutky, vinu ale popřel. O činu se prý dověděl až po svém zatčení.

Oběť podle státní zástupkyně Ludmily Doležalové před smrtí trpěla. Útok se stal v jejím bytě v Hlavní ulici v Brně-Komíně. Motiv činu není známý. Podle žaloby jím mohlo být to, že Eliáš usiloval o to, aby platil za poskytnutý sex co nejnižší částku. Kriminalisté to zjistili z textových zpráv z mobilních telefonů, které po vraždě zajistili.

S psychickými a sexuologickými problémy se Jan E. v minulosti pět let léčil, což potvrdili i znalci, kteří dnes u soudu promluvili. "Patologická sexuální agresivita se sadistickým obsahem se u něj objevila už před deseti lety. Se svou sexuální problematikou se sice léčil, snaží se ji ale vytěsnit," uvedla sexuoložka Petra Sejbalová. Uvedla také, že při sexuologickém vyšetření reagoval obžalovaný nejvíce na obrázek torza ženského těla se zaťatou sekerou v rozkroku.

Jan E. nechal k soudu předvolat svou bývalou přítelkyni, která měla dosvědčit, že se k ní vždy choval hezky. „To je ovšem běžné, že takový jedinec se k dívce, ke které má citové pouto, chová něžně a hezky bez známek agrese,“ reagovala na to psycholožka Marcela Langová-Šindelářová. To potvrdila i Sejbalová a dodala, že hrozí, že by pachatel mohl svůj čin opakovat. "U sadistických násilníků se recidiva bez pečlivé léčby pohybuje okolo 80 procent. Deviaci přitom nelze vyléčit, lze jen tlumit nežádoucí projevy chování a nutkání," řekla.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání