Sexuální sadista zavraždil 65letou prostitutku! Nelze ho léčit, řekla znalkyně

Ilustrační foto.
Autor: ljš - 
3. 10. 2014
16:27

Svázal ji, mučil, škrtil psím vodítkem a nakonec ji zabil úderem do hlavy. Teprve pětadvacetiletý sexuální deviant Jan E. podle obžaloby zavraždil o čtyřicet let starší prostitutku (†65), u které si objednal sexuální služby. Podle znalců nelze jeho úchylku vyléčit.

K vraždě, kvůli které hrozí Janu E. doživotí, došlo před pěti lety v Brně. Pachatel oběť podle spisu v jejím bytě svázal, škrtil psím vodítkem a udeřil ji do hlavy. Oběť zemřela na zhmoždění mozku. Mladík přiznal, že byl klientem prostitutky, vinu ale popřel. O činu se prý dověděl až po svém zatčení.

Oběť podle státní zástupkyně Ludmily Doležalové před smrtí trpěla. Útok se stal v jejím bytě v Hlavní ulici v Brně-Komíně. Motiv činu není známý. Podle žaloby jím mohlo být to, že Eliáš usiloval o to, aby platil za poskytnutý sex co nejnižší částku. Kriminalisté to zjistili z textových zpráv z mobilních telefonů, které po vraždě zajistili.

S psychickými a sexuologickými problémy se Jan E. v minulosti pět let léčil, což potvrdili i znalci, kteří dnes u soudu promluvili. "Patologická sexuální agresivita se sadistickým obsahem se u něj objevila už před deseti lety. Se svou sexuální problematikou se sice léčil, snaží se ji ale vytěsnit," uvedla sexuoložka Petra Sejbalová. Uvedla také, že při sexuologickém vyšetření reagoval obžalovaný nejvíce na obrázek torza ženského těla se zaťatou sekerou v rozkroku.

Jan E. nechal k soudu předvolat svou bývalou přítelkyni, která měla dosvědčit, že se k ní vždy choval hezky. „To je ovšem běžné, že takový jedinec se k dívce, ke které má citové pouto, chová něžně a hezky bez známek agrese,“ reagovala na to psycholožka Marcela Langová-Šindelářová. To potvrdila i Sejbalová a dodala, že hrozí, že by pachatel mohl svůj čin opakovat. "U sadistických násilníků se recidiva bez pečlivé léčby pohybuje okolo 80 procent. Deviaci přitom nelze vyléčit, lze jen tlumit nežádoucí projevy chování a nutkání," řekla.

Doporučujeme
liskabystrouska ( 4. října 2014 14:51 )

v 65 letech ..ženská ,že se nestyděla ... mohla si za to sama

an.manchester ( 3. října 2014 22:20 )

v mozku musi byt centrum, kde lze spustit a zastavit toto chovani, pouze zrejme nebylo jeste objeveno, pak by stacila mala operace, zatim ovsem je to tak, ze kdo chrani obeti? nikdo, obet nemuze rici ne, nebo muze rici ne, ale stejne je zavrazdi, a vrah ma pravo se hajit, vrah ma petkrat denne teple jidlo ve vezeni, zdarma peci lekaru ap., strechu nad hlavou a zadne starosti o najem penize.., trochu nefer, ja osobne bych udelala zakon "dvoji volby" - pro vrahy - podofily a nasilniky sadisty- bud a] kastrace a dozivotni kontrola u lekare, psychiatra, varianta b] smrtici injekce , tihle lide mohou za zivot zavrazdit x lidi - pokud je nedokonaly system propusti, nebo vubec vypatra a usvedci. Nemaji pravo zit, jsou li aktvini ve svych predstavach- realizuji li je. JE TREBA UPRAVIT ZAKONY, ABY CHRANILI MOZNE OBETI A NE PACHATELE...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud