Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Student (†17) zmizel ze školního výletu: Našli ho mrtvého!

Autor: ČTK, et, ljš - 
22. června 2014
14:49

Půjčil si od kamaráda na školním výletě sedm set korun a zamířil na technopárty. Domů k rodičům se ale sedmnáctiletý Adytia, jehož otec pochází z Indie, už nevrátí, našli ho mrtvého nedaleko obce Kanina na Kokořínsku.

Desítky policistů a hasičů pátraly téměř dva dny po sedmnáctiletém studentovi Adytiovi B. Ten byl na Kokořínsku na školním výletě, který ale v noci bez vědomí pedagogů opustil. Naposledy byl spatřen v noci na sobotu v obci Kanina. Právě nedaleko této vesnice našli v neděli odpoledne policisté mrtvé tělo.

"Mohu potvrdit, že je to mladík, po kterém jsme pátrali, byl nalezen mrtvý. S největší pravděpodobností se zřítil ze skály. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Byla nařízena soudní pitva," řekl Blesk.cz policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Podle informací Blesku měl v ruce lahev od piva.

Podle spolužáků odešel Adytia po půlnoci z místa pobytu v podnapilém stavu s tím, že se jde projít. Ve skutečnosti se vydal zřejmě na nedalekou technopárty. Od kamaráda si půjčil 700 korun a vzal si s sebou i fotoaparát.

Chlapcova česká matka a indický otec ještě v sobotu synovi prostřednictvím médií vzkázali, aby se vrátil domů. Domnívali se, že mohl utéct kvůli nějakému průšvihu. Ujišťovali ho proto, že mu nehrozí žádný trest. V té době byl už ale Adytia pravděpodobně mrtvý.

Další videa
Články odjinud