V Plzni se srazil kamion s tramvají: Řidič je vážně zraněný

Autor: zb, ljš, lvi - 
9. dubna 2014
14:48

Zřejmě zabloudil a chtěl se vrátit. Zakázaným manévrem pak ale řidič kamionu v Plzni ohrozil život a zdraví desítek lidí. Když se otáčel na křižovatce srazil se s projíždějící tramvají. Sám skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

"Kamion jel směrem od Prahy, na křižovatce se pak začal otáčet okolo ostrůvku zpátky na Prahu a srazil se s tramvají," popsal nehodu Tomáš Urban (18), který stál opodál. Ke srážce došlo v centru Plzně v okolí rozestavěné budovy Nového divadla na Palackého náměstí.

Řidič je vážně zraněný. Hasiči ho museli z kabiny vozu vyprostit, nyní je v péči Fakultní nemocnice v Plzni. V tramvaji, ve které cestovalo asi osmdesát lidí,  byla zraněna jedna cestující. I ta byla převezena do nemocnice.

Video V Plzni se srazily tramvaj a kamion, jeho řidič je vážně zraněný. - Zbyněk Schnapka

"Slyšela jsem hrozný náraz, pak bylo hrobové ticho a pak už jen řinčelo sklo," řekla starší žena, která kolem procházela. Tramvaj je značně poškozená, po celém levém boku má vysypaná skla. Nákladní vůz do ní zřejmě narazil právě z boční strany a skončil na sloupu. Podle informací z místa by ale měl být řidič tramvaje v pořádku. Cestující se už většinou rozešli. Jak dlouho potrvá vyproštění kamionu a odvoz tramvaje, zatím hasiči nedokázali odhadnout.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud