Blesk vypátral, kdo byla oběť staré vraždy: 20 let ležel pod betonem horník a taxikář z Dobříše Zdeněk L. (†66)!

Autor: Jan Doležal, mor - 
18. března 2014
05:01

Kdo byl muž, kterého kriminalisté vykopali z betonu ve sklepě domu v Mariánských Lázních? Proč musel zemřít? Blesk vypátral totožnost oběti brutální vraždy staré 20 let.

Zapletl se s podivnými živly, a právě to ho stálo život. Tak mluví o smrti Zdeňka L. (†66) jeho někdejší sousedé a známí z Dobříše na Příbramsku, kde žil. Byl horníkem a léta fáral na šachtě v Příbrami. Když mu bylo padesát, odešel do důchodu a podle místních začal nový život, který skončil jeho vraždou.

Podivné existence

„Měl tady kamaráda Pepu, který jezdil v Praze jako drožkář. Zdeněk začal taxikařit taky a dostal se do prostředí nejrůznějších podvodníků, veksláků a dalších pochybných existencí. Začal se chlubit, co má peněz, a to byl zřejmě začátek jeho konce,“ vyprávěl Blesku muž ze sousedství.

Všichni jsou mrtví

Zdeněk L. měl v městečku, kde bydlel, spoustu kamarádů a přátel. Většina z nich už je ale prý po smrti. Vilka v ulici na okraji Dobříše, kde muž s rodinou bydlel, působí dojmem, jako by tam žil dodnes. Manželka zastřeleného muže o tom, co se stalo, mluvit nechtěla. „Nebudu se k ničemu vyjadřovat,“ řekla jen zpoza branky.

Tělo našli v jímce

Bestiální vražda se odehrála 10. března 1994 v domě rodiny obviněného Jana P. (47) v Mariánských Lázních. Podle informací Blesku chtěl Zdeněk L. vyměnit 2 000 000 Kč za marky. Když donesl peníze, vrah ho zastřelil a tělo nacpal do odpadní jímky ve sklepě. Tu pak zabetonoval. Kriminalisté 20 let starou vraždu objasnili deset dní před jejím promlčením.

tenzmrtodvedle ( 18. března 2014 09:02 )

To je dobrej blbec,sverovat se s tim nekomu

tenzmrtodvedle ( 18. března 2014 09:00 )

Ten ma dobrou naturu.Zit dvacet let se zabetonovanytm kamaradem ve sklepeto musi but dobrej pacient

pea.p ( 18. března 2014 08:08 )

udat někoho je jedna věc, ale dokazování kdo za vraždou stojí a jak to bylo už bylo věcí policie. A po 20 letech to asi není jen tak. Jen nechápu jak může být tak závažný trestný čin jako je vražda vůbec někdy promlčen

clarabella ( 18. března 2014 06:55 )

 pokud se nepletu, tak vraha udal někdo z rodiny, tak nevím,jestli je spojení: policisté objasnili to pravý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud