Poprava prominentního právníka Valka (†57): Vraždila mafie!

Prominentního slovenského advokáta Ernesta Valka podle policie zavraždila mafie.
Autor: ČTK - 
3. 1. 2014
15:56

Za vraždou prominentního slovenského právníka, někdejšího předsedy československého ústavního soudu Ernesta Valka (†57) stojí zřejmě mafie. Valko byl zavražděn ve své vile v Limbachu u Bratislavy v listopadu 2010 a pachatel či pachatelé dodnes nebyli dopadeni. Podle slovenského deníku Pravda má vraždu na svědomí zločinecká skupina, specializující se na vylupování sídel boháčů na objednávku.

Policie podle listu nyní pracuje už jen s jedinou verzí, podle které vražda advokáta nebyla v plánu, mělo jít o loupež a hlavně o zcizení údajů o advokátových kontech v cizině. Ale Valko lupiče překvapil a ten jej zastřelil. Kriminalisté tuší, kdo zabíjel, ale kvůli nedostatku důkazů nemohou nikoho obvinit.

"Problém vznikl při první obhlídce domu po nalezení advokátova těla, která se neprovedla dobře. Proto nastala důkazní nouze. Kdyby se pachatele povedlo usvědčit, skončili by ve vězení na dlouhá léta," řekl listu nejmenovaný zdroj obeznámený s vyšetřováním.

"Od počátku tvrdím, že případ stoprocentně souvisel s Ernestovou prací. V ten den si někdo přišel vzít něco, co přinesl Ernest domů," připustil analytik Milan Žitný, který býval Valkovým přítelem. Náhodnou loupež vylučuje a na rozdíl od policejní verze si myslí, že lupič si na Valka schválně počkal. Ale netušil, že se Valko jako zkušený karatista bude bránit.

Valko býval nejen ústavním právníkem, ale i úspěšným advokátem. Slušné honoráře mohl vydělat v dobách, kdy zastupoval stát či státní firmy ve sporech o desítky milionů eur.

Slovenský tisk tvrdí, že policie nedávno získala nové stopy či důkazy, které tříleté pátrání prý posouvají blíže k dopadení pachatelů. Policie se ale zdržuje oficiálního vyjádření.

Doporučujeme
obluda.pb ( 3. ledna 2014 19:02 )

žádné složenky, prostě klídek...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud