Honička Čecha s německou policií: Ukradl auto, ujížděl, naboural policejní auta

Německá policie pronásledovala českého zloděje aut až do Česka
3. 1. 2014
11:59

Kvůli krádeži vozu v Německu pronásledovala ve čtvrtek německá policie přes hranice Čecha (37), který blízko Karlsruhe odcizil vůz Škoda Octavia. Muž, jenž má zákaz řízení, před hlídkami ujížděl už v Německu, zadržet se ho podařilo až na českém území. Během honičky narazil do německých policejních vozů.

"Němečtí policisté chtěli řidiče s vozidlem kontrolovat několik kilometrů před dálničním hraničním přechodem Rozvadov, a tak jej vyzvali k zastavení. Řidič nejprve předstíral, že bude policejní vůz následovat na parkoviště, poté však začal ujíždět ve směru do ČR," uvedla.

Během honičky po české dálnici narazil do jednoho z vozidel německých policistů. "Poté sjel na výjezdu u obce Nová Hospoda a pokračoval ve směru na Planou. Při tom ale nezvládl řízení a narazil do svodidel," uvedla Jiroušková. Po nárazu se muž z Ústecka snažil policejním hlídkám opět ujet, přitom opakovaně narazil do jednoho ze služebních aut, které mu zatarasilo cestu. Následně dostal smyk a havaroval.

Při pronásledování ani při střetu vozidel nebyl nikdo zraněn. Případem se zabývá česká policie, muž je podezřelý ze spáchání čtyř trestných činů, a sice násilí proti úřední osobě, krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ukázalo se, že má zákaz řízení motorových vozidel. Podezřelý skončil v cele, bude podán návrh na jeho vzetí do vazby.

ixtlil ( 3. ledna 2014 20:01 )

Za prvé mi netykej, za druhé, to, co píšeš, jsou jen opsané plytké pindy. Jen jsi zapoměl, že pronásledování nebylo na prázdné Sahaře, ale na veřejné komunikaci a až vypatlaní fízli (JEN skopčáci), kteří eskalační honičkou naženou na tebe JEN pronásledovaného a zraní tě či zabijí třeba blízkého, tak právě takové pindy, co tu píšeš, oni řeknou tobě, prostě že si můžeš JEN stěžovat, ale oni JEN přeshraničně (jak píšeš) pronásledovali a ty si zase můžeš JEN přeshraničně s nimi jen soudit.Tak se nauč číst a zkus pochopit , o čem píšu .Mne je u ***e, co říká úmluva, ale vždy mne zajímájí praktické důsledky té JEN úmluvy a protože tyto úmluvy vymýšlí podobná individua s JEN krátkým rozumem na tvé úrovni, tak by to dopadlo právě tak jak popisuji,skopová palice.

ixtlil ( 3. ledna 2014 12:40 )

Dobrý den, musím říc, že to není rozumný nápad, jelikož například sice dle té úmluvy mohou pronásledovat pachatele, avšak vůči ostatním lidem na území již čr nemají žádnou pravomoc, tj, nikdo není povinen uposlechout jejich výzev a "klidit se jim z cesty" , nejsou totiž veřejnými činiteli ve smyslu zákona, a to je problém. Kdyby totiž někoho při pronásledování poškodili, třebas spolujezdce v onom autě na českém území či jiného účastnía provou či majetek nějakého domkaře, tak jak to bude s odškodněním nebo mohou, opět vyeskalovat honičku a působit tak velkou šokdu zcela cizím lidem, kdy naženou zloděje do nahromaděných aut v zácpě. Tak jako je problém s odškodněním vůči českým fízlům, tak o to horší by to bylo v tomto případě. Jelikož by onnn poškozený či jeho pozůstalí se nemohl soudit proti české policii, na kachlíkárně na Letenském náměstí (řekli by, že ne oni je poškodili) ale musili by se soudit v reichu. A to je opravdu svělé to je levná záležitost s nejsitým výsledkem, to se můžete rovnou soudit na dálku na sousostroví Kiribati a bude to ve stylu , jak pravil jeden lampasák, buď zdráv a piš domu. Takže tuto smouvu vypovědět. Je velmi sporná a založená na umělých předpokladech, které jsou nesplnitelné. Tak například, kdyby mne skopčácký fízl na čekém území chtěl něco přikazovat, tak mu řeknem ať se klidí heim ins reich nejsem povinen jej na českém území se s ním vůbec bavit, je to jen občan jako každý jiný s hlediska pravomocí. V podstatě jej můžete klidně, kdyby Vás k něčemu nutil a chtěl přokonat Váš nesouhlas = odpor, tak je složit, není to veřejný činitel. Takže věru idiotský nápad, tato "smlouva" , ale co čekat od skopových hlav fízlů. Je založena na pumělém předpokladu, že nikdo "třetí" nebude poškozen, což Vám nikdo nezaručí, zejména ve vztahu k fízlům jakékoliv národnosti, jsou to podobná paka, jimž je lépe se vyhmout na sto mil.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud