Honička na dálnici D5: Varovné výstřely ani zátarasy ujíždějícího řidiče nezastavily

Autor: tas - 
11. ledna 2014
16:44

Nebezpečný šílenec za volantem se řítil po dálnici D5 směrem na Plzeň. Policisté řidiče pronásledovali, dokonce postavili i zátarasy. Ty ale řidiči nevadily, prorazil je a pokračoval dál. Chytili ho až na 74. km.

Řidič začal ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu již v Praze, kde neuposlechl výzvy k zastavení, a začala policejní honička. Šílený jezdec při své jízdě naboural několik vozidel již na pražském Vypichu a poté najel na Pražský okruh.  

"V 15:46 se policisté snažili zkontrolovat vozidlo mazda na úrovni Úřadu vlády, tedy na Nábřeží Edvarda Beneše, a to před nimi začalo ujíždět různými ulicemi až na hranice Prahy a vjelo na dálnici D5," popsal událost mluvčí policie Tomáš Hulan.

Tam stále ujížděl policejním vozům a neuposlechl výzvy k zastavení. Proto policisté přistoupili k dalšímu kroku a vystřelili varovné výstřely, ale ani ty řidiče nezastavily. Z Pražského okruhu se poté řidič v šílené rychlosti pustil směrem na Plzeň a ve své jízdě pokračoval po dálnici D5!

Řidiče jedoucího rychlostí přibližně 180 km/h nezastavily ani zátarasy na 30. km dálnice D5, které proboural. Kromě policejních vozů vzlétl i vrtulník, který auto sledoval ze vzduchu.

Nebezpečného řidiče dokázala Policie dopadnout až v areálu plzeňské nemocnice na Lochotíně, kam zamířil kvůli svému zranění. Policisté ho totiž trefili do ruky.

"Na zadržení se podílelo celkem deset vozidel," dodal Hulan.

agassi ( 11. ledna 2014 21:32 )

 My sme primitivove?skoda ze te netrefil do palice debile!! Pro jentakjan

agassi ( 11. ledna 2014 21:30 )

 Jentakjan ty musíš bejt ukrutnej krypl!!

1946 ( 11. ledna 2014 21:16 )

Mazda a nějaké číslo.

1946 ( 11. ledna 2014 21:15 )

hytili ho na 74 km? Co to je to za hloupost. Dále pak píší, že ho chytili až v areálu nemocnice v Plzni, to se teda více než 74 km od Prahy.

jeanniss ( 11. ledna 2014 19:57 )

 pri teto policejni honicce jsem byla pritomna - 2 km pred krizovatkou na Vypichu. Vzhledem k tomu ze ten magor me malem naboural tak jsem velmi dobre videla dovnitr a zadna zena tam nebyla - jak je napsano pod fotografii- asi pravdepodobne uz byla mrtva. Nicmene byl to opravdu blazen a uz bych toto nikdy nechtěla zazit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud