Silvestr Pražských záchranářů: Sebevražda ženy a smrtelný pád z okna

Hasiči vyprosťovali dívku spadlou do světlíku v pražské Jagellonské ulici  (Autor: Facebook Týdeníku Policie)
Autor: ČTK, geo - 
1. ledna 2014
10:16

Silvestrovská noc v Praze přinesla několik vážných událostí. Policisté řešili sebevraždu ženy, která skočila z okna po hádce s manželem, nebo smrtelný pád z okna v centru města. Záchranáři za pomoci hasičů museli také pomáhat vážně zraněné mladé dívce, která spadla při přeskakování z balkonu na balkon. Na Václavském náměstí policie zadržela prodejce drog.

Novinářům  to dnes řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Hasiči zasahovali především u menších požárů způsobených zábavní pyrotechnikou.

 Operátoři tísňové linky podle Zoulové museli řešit během noci zvýšený počet telefonátů. "Lidé oznamovali především potyčky, výtržnosti, neshody či smrtelné úrazy v souvislosti s nadměrným požíváním alkoholu," řekla Zoulová.

Ještě před půlnocí vyústila potyčka mezi manžely v Praze 10 v sebevraždu 45leté ženy. Skočila z okna ve třetím patře domu.

 Další smrtelný úraz dosud policisté vyšetřují. V Petrské ulici v centru města vypadl z okna ve třetím patře muž. "Utrpěl četná zranění neslučitelná se životem," poznamenala mluvčí. Muž měl podle ní také bodnořezné poranění na boku, které mohlo být způsobeno proskočením okna. Protože byla v té době v bytě větší skupina lidí, policie nevylučuje, že za smrt může někdo další.

 V Praze 3 v Jagellonské ulici kolem půlnoci parta mladých lidí posilněná alkoholem přeskakovala z balkonu na balkon. Jedenadvacetiletá dívka sportovní výkon nezvládla a propadla světlíkem. Při pádu z pátého patra si zlomila nohu. Vyprostit ji museli hasiči za pomoci lezecké výbavy.
    

Nad ránem záchranáři zasahovali v Praze 5, kde se legálně drženou zbraní postřelil devětatřicetiletý muž. Podle Zoulové si poranil nohu.

Policisté také na Václavském náměstí během noci zadrželi několik pachatelů trestné činnosti. "Mezi nejvýznamnější úspěch policie řadí zadržení devětatřicetiletého Nigerijce, který nabízel kolemjdoucím drogy. Cizinec měl u sebe neobvykle velké množství drog, jednalo se o více než 26 gramů marihuany a téměř 25 gramů kokainu," řekla Zoulová. Hodnota drogy byla podle odhadů kriminalistů téměř 60.000 korun. Chvíli před ním skončil na policejní služebně jeho krajan s podobným množstvím marihuany.

Pražští hasiči kromě pomoci zraněné dívce řešili především drobnější požáry způsobené pyrotechnikou. Hasili koše či kontejnery ale také túji nebo adventní věnec. Před půlnocí zaznamenali deset výjezdů souvisejících s oslavami konce roku, od půlnoci do 07:00 pak měli 28 případů. Některé z nich ale byly plané výjezdy. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové měli celkem hasiči od úterního do středečního rána 50 výjezdů. "Silvestr roku 2013 tedy nijak nevybočuje z průměru let minulých," poznamenala.

lysohlavek02 ( 1. ledna 2014 23:53 )

..letos nuda ..málo mrtvol ..lidí je jako srraček ,měli by se víc zabíjet

jarekshark ( 1. ledna 2014 18:02 )

uz v roce 2006 se me snazili prodat drogy na Vaclavaku dva cizinci z Afriky,trvalo to sedm roku nez konecne nake cizince chytili.Super

nojasne ( 1. ledna 2014 15:27 )

Proč by nás měli zachraňovat ? Není potřeba, aby tu žilo tolik lidí jako za komančů. 5 miliónů by pro tuhle zemi bylo úplně dostačující.

lydie.korabelnikova ( 1. ledna 2014 15:08 )

v Německu, Francii, Švédsku, Norsku a jinde už jsou z přistěhovalců zoufalí, platí příšerné sumy na dávkách a odměnou je jim násilí a kriminalita, četl jste o to něco?

lydie.korabelnikova ( 1. ledna 2014 15:02 )

pavlíku, když ty ceny jsou stejné, jenom čekáte kratší dobu na termín

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud