Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Vrah taxikářky u soudu: Dostal 19 let a jeho holka mu píše "miluji tě"

Autor: ljš, ČTK - 
5. prosince 2013
12:12

Milující rodinu připravil o matku a manželku. Tomáš Badi se k brutální vraždě  taxikářky Hany M. přiznal, tvrdil ale, že zabíjet nechtěl. Prý ji chtěl jen zastrašit. Soudce s ním však neměl slitování a poslal ho na 19 let za mříže. Počká na něj tak dlouho jeho přítelkyně, která mu na Facebooku neúnavně posílá zamilované vzkazy a tvrdí, že ho nikdy nepřestane milovat?

Podle státního zástupce Vladimíra Jana byl jasně prokázán loupežný motiv vraždy a u Badiho nevidí žádné polehčující okolnosti. "Vyjádřil absolutní neúctu k lidskému životu. Nudil se a napadlo ho projet se taxíkem a za jízdu nezaplatit a vzal si k tomu nůž. Svým rozmarem zmařil život mladé ženy, matky," řekl v závěrečné řeči Jan.

Badi se za svůj čin omluvil. "Chtěl bych se omluvit všem. Žádný trest není dostatečný za to, co jsem udělal," řekl.

Nechtěl vraždit?

Případ se odehrál 28. července. Podle Jana Badi nasedl kolem druhé hodiny ranní do vozu taxislužby v centru Ústí nad Labem. "Do vozu nastoupil s cílem získat peníze, pod oblečením skrýval nůž s čepelí o délce 17 centimetrů," řekl Jan.

Badi dnes nechtěl už vypovídat, soud tedy přečetl jeho výpověď z přípravného řízení. V ní se k vraždě přiznal, odmítl ale, že by ji plánoval. "Chtěl jsem auto a peníze, měl jsem nůž, abych někoho zastrašil, ne abych vraždil," řekl Badi v přípravném řízení. Do vozu taxislužby nastoupil, jak uvedl, kolem druhé hodiny ráno v centru města. Déle než hodinu se nechal vozit po městě. Když po něm řidička vozu chtěla zaplatit za jízdu, vytáhl nůž.

"Chtěl jsem jí zastrašit, pak se to ale nějak zvrtlo a já jsem začal bodat," řekl Badi. Podle obžaloby zasadil ženě rány většinou do hrudníku. Z auta utekl a kousek od místa činu nechal vražednou zbraň. Ve voze zapomněl mobilní telefon své přítelkyně, díky tomu ho kriminalisté dopadli po pár hodinách.

Zemřela v nemocnici

Těžce zraněnou ženu našel mladík, který projížděl kolem. "Zavolal jsem záchranku a snažil se na paní mluvit. Viděl jsem spoustu krve. Po chvíli se zeptala, kde je ten mladý kluk, že jí pobodal," řekl soudu svědek.

Badi podle obžaloby zasadil devětatřicetileté ženě 14 bodných ran. Zraněním podlehla v ústecké nemocnici. Ještě ale stihla zavolat svému synovi. "Mamka mi volala někdy mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno a říkala, že ji bodl zákazník, že jde na operaci a že bude všechno v pořádku," řekl kriminalistům syn zavražděné.

Zranění byla podle patologa Jiřího Fialky závažná, žena zemřela na šok z velké ztráty krve. Badi jí poranil játra, bránici a srdce. Nezachránila ji ani okamžitá operace. "Ze svých zkušeností můžu říct, že takto zraněné se povede zachránit jen ve výjimečných případech," řekl u soudu Fialka.

Lhář a násilník

Podle psychologů je Badi podprůměrně inteligentní se sklony ke lhaní a fabulacím. "Prognózu do budoucnosti nevidím moc dobrou, jeho vývoj postupoval dosud negativně. Není tam nic, na co bychom mohli spoléhat, co by pomohlo k resocializaci," míní psycholožka Štěpánka Tůmová.

Rodina se připojila k trestnímu řízení a požaduje od obžalovaného odškodnění a zaplacení nákladů na pohřeb.

Miluju tě

Vrahova přítelkyně Kristýna B. přitom za svou láskou i po jeho příznání dál stojí a tvrdí, že na něj počká. Na svém facebooku mu neustále posílá zamilované vzkazy. "Miluji tě, hrozně moc," napsala například k písni s názvem Vzal mi tě stín, kterou na svém profilu sdílela. Čekat bude rozhodně dlouho...

djaba ( 8. prosince 2013 21:35 )

הּשּכֿﭏﭗﭪﭺאָﳊﺉ

maxipesfik ( 7. prosince 2013 17:27 )

Ten by si zasloužil pouze jedno,provaz.

strnad86 ( 6. prosince 2013 11:11 )

Ahoj , už máte dárky na Vánoce? Portál www.AkceZ.cz Vám jako 1. v ČR vrátí peníze nejen za nákup v e-shopech, ale i za platbu pojištění či půjčku. Podívejte se!

chladnovina ( 6. prosince 2013 10:23 )

Ještěže máme ty slavné detenční ústavy pro lidi, jejichž resocializaci znalci vylučují. Akorát ví o možnosti detence ti naši soudci? Že by společnost už začali chránit před těmito lidmi?

jahodove_ticho ( 5. prosince 2013 21:51 )

to by byla krásná popravička , za jinýho režimu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud