Mechanik přimíchal exmanželce-alkoholičce do vodky metanol a otrávil ji!

Žena se otrávila vodkou, do které její exmanžel přidal metanol  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: shp, ČTK - 
23. října 2013
16:45

Chtěl se pomstít své exmanželce, se kterou žil, a tak využil toho, že byla alkoholička. Mechanik (52) přidal své bývalce do vodky metanol, otrávil ji a vydával za oběť metanolové aféry. Jenže zrůdný plán mu nevyšel!

Mechanik věřil, že úřady budou mrtvou ženu považovat za další oběť metanolové aféry, která vypukla loni a vyžádala si téměř 50 životů. Obžaloba uvádí, že vražda se stala letos v březnu v bytě na pražském Chodově. Údajný pachatel byt sdílel se svou o rok mladší exmanželkou, s níž se v roce 2000 rozvedl. Jejich soužití provázely stále intenzivnější hádky, a muž se prý proto rozhodl, že ženu usmrtí.

Využil jejího alkoholismu

Věděl, že bývalá manželka často pije z jeho lahví alkoholu, které měl uložené v lednici ve společné předsíni. Do lednice proto údajně nastražil dvě láhve vodky smíchané se smrtelně jedovatým metanolem. Den poté otrávená vodka z lednice zmizela. Muž prý věděl, že ji žena sebrala a pije ji ve své ložnici, přesto ji nevaroval ani jí nijak nepomohl. Zdravotní stav ženy si šel údajně ověřit až o tři dny později a našel ji klečet mrtvou mezi postelemi. Její smrt následně telefonicky oznámil záchranné službě.

Hrozí mu až 20 let vězení

Kauzou se bude zabývat Městský soud v Praze, termín hlavního líčení zatím nestanovil. Za předem promyšlenou vraždu muži hrozí 12 až 20 let vězení. Série otrav metanolem z ilegálně vyráběných lihovin začala loni v září na severu Moravy, vzápětí se rozšířila do dalších krajů. Vláda na situaci reagovala nejprve přechodným zákazem prodeje tvrdého alkoholu ve stáncích, vzápětí ministerstvo zdravotnictví načas zakázalo prodej lihovin s obsahem alkoholu od 20 procent na celém území Česka.

Aféra má 47 obětí

Od vypuknutí aféry zemřelo v Česku na otravu metanolem 47 lidí. Dalších zhruba 80 mělo zdravotní problémy, řada z nich si ponese doživotní následky. Co do počtu mrtvých je takzvaná metanolová aféra druhou nejhorší katastrofou v dějinách samostatné České republiky, více životů si vyžádaly jen povodně v roce 1997.

nojasne ( 24. října 2013 09:38 )

No já jsem chtěl jenom říct, že i když to obvinění vypadá, že je na vodě, i v takovém případě mohou existovat poměrně pádné důkazy.

prycsvladou ( 24. října 2013 08:42 )

ještě bych na ní podal trestní oznámení že mě ukradla z lednice mojí oblíbenou vodku

bernadette ( 24. října 2013 00:27 )

Anebo se pochlubil v hospodě kamarádům. Jinak nápad je to hezký, škoda, že to zvoral. Bývalí manželé by neměli bydlet ještě 12 let po rozvodu v jednom bytě. To nemůže dělat dobrotu.

russo ( 24. října 2013 00:05 )

Chlastat?Uvědom si, že umírali lidi po vypití dvou panáků, a jejich kamarádi co šli skutečně chlastat a zazdili to pořádnou dávkou normálního alkoholu tak se jim nic nestalo.A kDo je teď alkoholik ten co umřel se dvěma panákama nebo ti co ten metanol přechlastali kvalitnějším alkoholem?

osel ( 24. října 2013 00:00 )

Ja nevim Na prumyslove ucely se asi nekupuje na litr-dva ale mnohem vic. A pokud nakupoval podloudne, tak pochybuju, ze od neho nekdo chtel doklady Jedine, ze snad padl do nejakej sledovacky... ale i u podloudniku bych necekal ze prodaji 1-2 litry metylu, spis bych cekal ze prodavali pancovany alkohol -- a to pak muze vzdy argumentovat, ze o tom nevedel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud