Policista, který ubodal manželku: Spáchal sebevraždu?

30. 8. 2013
12:22

Policista Miloš Babyka (35), který ve středu v Plzni ubodal svoji manželku, stále uniká. Varování před nebezpečným vrahem stále pokračuje. Může být ozbrojený a schopný čehokoliv. Kriminalisté však údajně pracují s variantou, že muž spáchal sebevraždu.

Ve čtvrtek odpoledne policie věřila, že zná místo úkrytu uprchlého zločince. Kriminalisté se domnívali, ze se zdržuje v zahrádkářské kolonii u rozhledny Krkavec severně od Plzně. Po rozsáhlé akci byl ale výsledek nulový. „K případu nemáme žádné nové informace určené pro veřejnost,“ řekla pouze mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Podle neoficiálních informací však policie nyní pracuje i s verzí, že Babyka už dávno není mezi živými a spáchal sebevraždu. Spekuluje se i o útěku za hranice.

Proč policie nezasáhla dřív?

Generální inspekce bezpečnostních sborů včera potvrdila, že se o policistu zajímala delší dobu. Při posledním zásahu u Babyků měla dokonce muže vykázat z bytu a jeho manželce s osmiletou dcerou slíbila ochranu. To už ale zařídit nestihla. A to ji zřejmě stálo život. V čem byl problém a proč trvalo zřízení policejní ochrany pro týranou ženu tak dlouho, Sandorová odmítla komentovat.

Doporučujeme
hedvikaguttova ( 30. srpna 2013 20:05 )

Zdarec. Mám pro Vás tip, je to nová forma přivýdělku, ideální na léto, když je večer hodinka času. Vydělávám si takto už od půlky května a je to perfektní!! Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak mám radost ze snadno vydělaných kaček!! Píše o tom na DveStrany.cz

inocenta ( 30. srpna 2013 19:01 )

Někdy říkám/ a oprávněně/,že se tu nic nezměnilo, že je stejná morálka a je lhostejno ,jak se systému "nadává". Ale v něčem a právě tady, se malý krok dopředu udělal. Tohle bývalo tabu a ženy ,když si přišly stěžovat na stanici, třeba i s dětmi, byly jakoby podezřelé,že si vymýšlí/ navíc když že plánují rozvod, tak byly podezřelé dvakrát/ A domácí agresor si začne dávat pozor a začne dávat rány do hlavy ,kde jsou vlasy, aby nebyly na tváři modřiny, nebo kopat do hýždí, a nastane psychošikana. To jsou věci, které těžko dokáže pochopit ten, kdo je neprožil. Policie stojí za dveřmi a váhá vejít dál, protože i agresor je vlastníkem onoho bytu. Někdy si volá posily.... Dnes po rozvodu je ještě stále problém, i když agresor již bydlí jinde. Jsou různé způsoby jak šikanovat, a instituce posuzuje i soudí někdy podivně. Jsem ráda, že se tady například díky Ivětě Bartošové začalo více mluvit o manipulátorech, agresorech a domácím násilí, a i o způsobech asociálů ,které vždy nemusejí dělat modřiny, leč dělají "modřiny" na duši a poznamenají děti. Jsem ráda,že o tom začal mluvit také Ital hrabě Domenico Martucci a Ing Zdeněk Macura. Paní Martucci říká, že v Itálii není tielrqnce pro domácí násilí, tam by byl Rychtář ve vězení. Kapka v moři, sice ve všeobecné lhostejnsoti a mnohdy nepochopení- Je ale dobré že toto téma již není tabu. Moje generace, to ještě "slízla" se vším všudy. Jsme ale v EU a měli by jsme dokázat také být kalitními členy a rovnocennými partnery druhým státům. Postavení v EU si vytváříme sami.Není na místě názor V.Klause. Některé instituce, a někteří nepoctivci /soud ve Śvýcarsku/, naši neseriozní obchodníci a také i nemístná pasivita a skromnost našich občanů/ nekvalitní potraviny k nám dovážené,které konzumujeme/ nám nemůžou dělat dobré jméno.Občané ser musí naučit vyjadřovat nespokojenost a být aktivní, aby si jich svět vážil. Někdy je to těžké, když je člověk sám/ ta zemřelá paní měla manžela u cizinecké policie, tak to měla obz

sugarbitter ( 30. srpna 2013 18:19 )

Bohužel, někdy je velká tolerance k těmto agresorům. On asi hřešil na to, že má u policie přátele, byl jedním z nich... To je jako když si stěžujete na lékaře u ČLK, nebo na advokáta u ČAK, Drží se často basa, ale každé to "držení basy" by mělo mít také své meze. Loajalita je dobrá mezi slušnými lidmi, ale tolerovaná nemorálnsot se dokáže šířit jako plíseň a zkazí po čase všechno kolem sebe.

mrczech ( 30. srpna 2013 18:13 )

Myslel jsem klika . Ten překlep zkazil celou pointu .

rentierskej ( 30. srpna 2013 18:11 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud