Brutální rvačka v Praze: Skupina Romů zmlátila čtyřčlennou rodinu!

Skupina Romů zmlátila čtyřčlennou rodinu. (Ilustrační foto)  (Autor: Policejnidenik.cz)
Autor: sto - 
14. července 2013
22:45

Rvačka, nadávky, křik a zranění. Takhle skončil nákup v supermarketu v Rajské Zahradě na Černém Mostě. Podle očitého svědka tam početná skupinka Romů napadla rodinu, která si chtěla nakoupit.

„Slyšel jsem nadávky do bílých hajzlů,“ popisuje svěděk potyčky David Kovařík. „Pak se ti chlapi, bylo jich určitě víc než pět, na tu rodinu zaútočili. Nejhůř to odnesli dva bratři, které pak hned odvezla záchranka,“ vysvětluje Kovařík.

Čtyřčlenná rodina sestávala z otce, jeho ženy, jeho staršího bratra a dítěte v kočárku. Rvačce údajně předcházely slovní přestřelky z obou zůčastněných stran, avšak podle svědka byly útoky Romů stále agresívnější a navíc vyústily ve fyzický útok.

Policie pak celý incident potvrdila. „V 17:41 jsme přijali hlášení, že došlo k potyčce v ulici Bratří Venclíků. U potyčky byly dvě hlídky státní policie, městské policie i záchranná služba. Případ bude pravděpodobně klasifikován jako přestupek proti občanskému soužitím, nicméně přesnější budu moci být, až skončí výslechy všech šesti mužů. Zároveň ještě nevíme, jak vážná zranění utrpěl jeden napadených mužů,“ řekla Blesku policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Romští mladíci byli čtyři, a to ve věku od 23 do 28 let. Když na místo přijela policie, nechali se všichni čtyři v klidu odvézt na stanici kvůli podání vysvětlení. Výslechy trvaly přes dvě hodiny. Vyšetřování však ještě není u konce. „Poškození budou vzhledem ke svému stavu vypovídat až zítra ráno. Muž (36) zůstává ještě na pozorování v nemocnici, druhý (38) už je doma…

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud